Keskkonnaamet: Panga trepiks pole luba küsitud (9)

Õnnetus Panga pangal, kust nädalapäevad tagasi taas inimene alla kukkus, tõstatas küsimuse, miks pole sinna seni treppi rajatud, kuigi sellest on ka varem korduvalt juttu olnud.

“Trepi ehitamiseks ei ole luba antud, sest seda ei ole küsitud. 2010. aastal tellitud ekspertiisis ei ole välistatud trepi ehitamine panga kõrvale madalamas osas,” ütles Saarte Häälele keskkonnaameti Lääne-Hiiu-Saare büroo juht Kaja Lotman.

Praegu pääseb panga alla küla poolt. Sealtkaudu on võimalik kohale jõuda ka abiosutajatel.

MTÜ Panga Areng juht Alver Sagur rääkis, et eelmisel korral, kui trepist juttu oli, soovitati see teha täpselt panga keskele, ning sel juhul oleks kergem juba ümber nurga joosta. Saguri sõnul on trepi idee siiski jõus ja ühel päeval peab see valmis saama: “Kuidas teistmoodi siis inimesele appi peaks minema, kui sinna juurde ei pääse?”

Üle-eelmisel laupäeval libises leedu turist panga libedal serval ja kukkus 20 meetri kõrguselt alla. “Kui inimene läheb trepist alla, siis ta näeb, kui kõrge see pank tegelikult on, ja siis ta ei lähe pärast sinna ääre peale kekutama,” arvas Alver Sagur, kelle sõnul inimene tavaliselt ei hooma, et pank on 8-kordse maja kõrgune.

“Tuleb hakata seda asja tõsiselt edasi ajama. Mina kui maaomanik olen seda meelt, et trepp peab seal olema. Piire kui selline on mõeldud ikkagi loomadele,” sõnas Sagur.

Kaja Lotman arvab aga, et turvalisuse suurendamiseks on ilmselt vaja veelgi rohkem hoiatussilte paigaldada nii Panga panga parklasse suure stendi juurde kui ka rajale panga kõrgema koha vahetus läheduses. “Teeme ka ettepaneku märgistada ohtlik tsoon maapinnal,” lausus Lotman.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 789 korda, sh täna 1)