Neli valda arutas koostööd (4)

Neljapäeva õhtul Orissaares toimunud nelja valla kokkusaamisel arutati, millised eeldused on tarvilikud kohalike omavalitsuste piirkondliku koostöö toimimiseks Ida-Saaremaal.

“Oli tore tõdeda, et kõigi nelja kohal olnud valla huvi on piirkonna kui terviku säilitamine ja arendamine. Ida-Saaremaale hakkab tasapisi jõudma aeg, kus oma huvid seatakse ühiskondlikest huvidest tahapoole, ja see peaks olema ka piirkonna võtmeküsimus,” märkis Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär.

Ta möönis, et kui ühiselt muretsetakse Ida-Saaremaa keskuse toimimise pärast ja koos keskusega suudetakse mõelda kogu piirkonnale laiemalt ja vajaduspõhisemalt, siis ollakse suutelised seda kõike ka ellu viima.
Arutelul öeldi välja palju erinevaid mõtteid, kuid kokkuvõtlikult sai siiski kokku huvidepagas, mille pinnalt on võimalik tulevikus ühist koostööd arendada.

Ümarlaua initsiatiivi autor oli Pöide vallavolikogu esimees Koit Kelder. Kohal olid lisaks vallavanematele ja volikogu esimeestele ka vallavalitsuse ja volikogu liikmed kõigist neljast vallast.

Istungi avasõnad ütles Koit Kelder ning Orissaare gümnaasiumi õpilasesinduse juht Merily Porovart esitas vallajuhtidele ka õpilasesinduse arvamuse ja nägemuse, miks on Ida-Saaremaa jaoks oluline Orissaare gümnaasium.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 433 korda, sh täna 1)