Koolipõlve rahvatants viis tantsima olümpiamängudele (1)

Koolipõlve rahvatants viis tantsima olümpiamängudele

NAERUNÄOL: Alar Arge lõputseremoonia peaproovis poseerimas koos tantsija Joannaga. “Selliste naerul nägudega meie proovid möödusidki,” tunnistab Arge. Foto: erakogu

Kärlalt pärit Alar Arge (28) tunnistab, et just kooliaegne tantsupisik oli põhjuseks, miks ta kandideeris tantsima Londoni olümpia lõputseremooniale. Ja sinna ka pääses.

Kui Saarte Hääl aprillis Alar Arge käest uuris, mis olümpial toimuma hakkab, oli mehe suu lukus. Suurelt jaolt seetõttu, et ta ei teadnud seda toona ka ise täpselt ja väheseid teadmisi ei saanud ajakirjandusega jagada. Neli kuud hiljem on Arge vastus intervjuusoovile juba jaatav. “Lõputseremoonia eesriie on tõusnud ja langenud, nii et saab vabalt rääkida,” ütles Inglismaal elav saarlane vahetult pärast olümpiatule kustumist.

Segamini ei läinud

Alar Arge osales lõputseremoonia algusosas, mille ametlik nimi oli “Pidu tänaval”, täites rokipoisi rolli. Teiste hulgas astus etenduse selles osas üles ka inglaste kultusansambel Pet Shop Boys oma looga “West End Girls”.
“Ärevus ja väike närv olid ikka sees,” tunnistas Arge, kuid lisas, et kõik toimus väga kiiresti. “Kui tantsima hakkasime, siis oli küll ainult see mõte, et segamini ei tohi ajada,” meenutas ta ja kinnitas, et asi läks, nagu pidi minema. “Ei taha ette kujutada, kui piinlik oleks 80 000 pealtvaataja ja nelja miljardi televaataja ees asju segamini ajada.”

Kärla mehe arvates meenutas kogu prooviperiood ja etenduse kokkupanemine meie oma tantsupidusid. Proovid kestsid 5. maist 6. juulini, enamasti kaks korda nädalas ja vahel ka hommikust õhtuni. Arge sõnul alustati väikeste gruppidena, millega liideti ajapikku teiste gruppide esinejaid, ja nii kuni lõpuni välja. “Kes on tantsupeol osalenud, see teab, mismoodi asjad täpselt käivad,” märkis Arge.

Rongile teisel katsel

Midagi erilist Londoni olümpiale tantsima pääsemiseks Alar Arge oma kinnitusel tegema ei pidanud. Tunnistas vaid, et sai rongile alles teisel katsel. “Esimesed katsed magasin lihtsalt maha,” meenutas ta 2011. aasta lõppu. Jaanuari keskpaigas oli televiisoris öeldud, et veel on vaja meestantsijaid. Seega täitis ta kodulehel avalduse ning jah-sõna saabus üsna pea.

Seiklus lõppes 12. augustil, kui ta koos ligi 4000 esinejaga oma sõnul elektrilisel staadionil tantsis. “Teistele ütlen nüüd kogu aeg, et tehke järele. Esinege 80 000-pealisele publikule,” võttis Arge seikluse kokku.

 

Tantsupisik koolist

Alar Arge igapäevaelu tantsimisega seotud ei ole. Nimelt töötab ta hoopiski kaupluses. Tema enda arvates tuli lõputseremoonial osalemisel kasuks põhikooli- ja keskkooliaegne rahvatantsuharrastus Virge Varilepa juhendamisel. “Tantsupisik on mul väga varasest east sees olnud. Hakkasin rahvatantsuga tegelema, kui olin 7–8-aastane. Pärast keskkooli pole selleks kahjuks enam aega jätkunud, kuigi väga tahaks,” märkis Arge.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 844 korda, sh täna 1)