Rigo Räim liitub Jaapani klubiga

Jalgrattur Rigo Räim liitub septembri alguses Jaapani kõrgeima kategooria amatöörmeeskonnaga Team Peugeot Cycles – Nippon.

Uues klubis hakkab Rigo Räim osalema valdavalt Jaapani eliitamatööride sõitudel, aga saab kaasa teha ka mõned korralikud rahvusvahelise jalgratturite liidu UCI tuurid Aasias.
Kuna Räim pole varem Jaapanis ise võistelnud, siis puudub tal täpne ülevaade sealsete jalgratturite sportlikust tasemest, kuid kuulduste põhjal peaks see olema Aasia riikide ilmselt tugevaim.

Plaanide järgi on saarlane Jaapanis vähemalt kaks kuud. “Kuna senine hooaeg ei ole mul mais põetud mononukleoosi tõttu veel väga hästi sujunud, siis tahaksin Jaapanis kindlasti mõne võidu kirja saada,” avalikustas rattur oma soovid. Lisas aga kohe, et oma võidust on veel olulisem see, et meeskonnal hästi läheks.

Räim usub, et haigusest tingitud sundpuhkus maikuus tuleb talle nüüd hooaja lõpus kasuks ja sügisel on ta natuke paremas seisus kui konkurendid. Martinique’ile, kus saarlane varem sõitis, ta sel aastal enam ei lähe ja hea meelega ei läheks ka uuel aastal. Aga kui tulevaks hooajaks midagi paremat ei leia, on Martinique pigem ikkagi hea varuvariant ja päris tööta jäämist pelgama ei pea.

“Peugeot’ meeskonnal tundub siiski olevat selge eesmärk tõusta ühe-kahe aastaga profiklubide sekka ja praegu olengi oma tuleviku nendega sidunud. Põhimõtteliselt on mul jaapanlastega ka tulevaks hooajaks suusõnaline kokkulepe olemas ja kui nüüd sügisel näen, et seal asjad toimivad nii, nagu räägitud, siis jätkan hea meelega ka järgmisel aastal seal. Ja siis juba täismahus hooajaga,” rääkis Rigo Räim.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)