Laevafirma soovib ajutist tihedamat üleminekugraafikut (7)

Suvine sõidugraafik, mille järgi laevad väljusid kummastki sadamast iga 35 minuti järel, lõppes Kuivastu–Virtsu liinil 20. augustil. Kui mullu kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium suvegraafikule järgnevaks kaheks nädalaks nn üleminekugraafiku, mis oli suures osas samuti 35-minutilise intervalliga, siis tänavu jättis riik selle tegemata.

Nii peab Väinamere Liinid jätkama alates 21. augustist hõredas graafikus, kus laevad väljuvad sadamatest tunni ja kümneminutiliste intervallidega. Samas on nõudlus kõrge ja vajadus on endiselt 35-minutilise graafiku järgi, teatas Väinamere Liinid.

Kahe laevaga 35-minutilise üleminekugraafiku järgi ilmnes vajadus juba kevadperioodil. Siis kiitis ministeerium täiendavad lisareisid vahemikus 26. aprillist 20. juunini heaks. Suvelõpu viimastel kõrge nõudlusega nädalatel lisareiside tegemisele näitas ministeerium aga punast tuld.
Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli (fotol) sõnul sai ministeeriumile küll vastav ettepanek koos selgitustega tehtud, sest nõudlus on talvisele graafikule üleminekuks veel liialt kõrge.

“Sügisene nõudlus, rääkimata augusti lõpust, on suurem, kui 1 tunni ja 10 minuti graafik seda rahuldada suudab,” lausus Treiel. “See tähendab, et teenuse kvaliteet langeb järsult ja tippaegadel tekivad sadamates ooteajad.”
24. august oli esimene uude hõredamasse graafikusse jääv reede, mil vastavalt riigi tellimusele hakkas kehtima hõredam graafik. “Tulemuseks oli see, et Virtsus hakkas alates 17.35-st tekkima ootejärjekord, sest kõik sõidukid enam sellele reisile ei mahtunud,” kirjeldas Treiel.

Ootejärjekord kasvas tema sõnul mõne tunni möödudes vähemalt kahetunniseks ja see oli ilmne tõestus, et nõudlus on suurem, kui hõredam graafik reise võimaldab. “Me ei saa enam olla nõus teenuse kvaliteeti langetamisega olukorras, kus laevastiku võimsus võimaldab tagada ooteaegadeta teenuse. Üritame teha täiendavaid lisareise kommertsalustel, ent see ei saa olla olukorra lõplik lahendus.”

Urmas Treiel märkis, et Väinamere Liinid loodab siiski ministeeriumiga kokkuleppe saavutada, mis tagaks Saare maakonna teenindamise kvaliteetselt ning võimaldaks saarlaste ja nende külaliste ooteaegadeta teenindamise aastaringselt. Ta lisas, et näeb üleminekuna sügisgraafiku vajadust, kus kaks laeva sõidavad 35-minutilises graafikus, vähemalt 12.–13. oktoobril toimuva Saaremaa rallini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 646 korda, sh täna 1)