Saarlaste palavad päevad Palangas (1)

RISTIMÄGI: Saaremaa merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp abikaasa Astridiga Leedumaa ühe populaarsema vaatamisväärsusega tutvust tegemas. Foto: Aare Laine

Neljaks päevaks Läti- ja Leedumaale! Hurraa! Rõõmuhõiskega võtavad Saaremaa merekultuuri seltsi liikmed vastu teave sellesuvisest reisist. Ei olegi ammu naaberriikides käinud. Paljudel on värskelt meeles mullune imepärane merereis Soome. Kas tänavu tuleb sama kena sõit? Tuleb, on reisiseltskond veendunud.

Tõnu Reiside buss võtab esimesed natuke unised kuressaarlased 10. augusti varahommikul peale Vallimaa tänavalt. Järgmine peatuspaik on postkontori ees. “Ons nüüd kõik?” võtab seltsi asjaajaja nimekirja ette. “Tiiut pole!” avastab Astrid Sepp nimekirja uurides ja bussis inimesi üle lugedes. “Ja sealt ta tuleb!” hüüab Ülo Roos, nähes bussi poole jooksvaid inimesi. Üks neist on tõepoolest teada-tuntud giid Tiiu Kiil. Kes on kapuutsi alla peitnud noormees?

Temagi ronib bussi, mis täitub kohe alkoholiaroomidega. Selgub, et Kuressaare ööbaarist väljunud nokastunud mehehakatis on end bussile kiirustavale daamile sappa haakinud. Julgust võtnud kuraasikas noorsand on nõus meiega pikale teekonnale kaasa tulema. Õnneks kuuletub isehakanud turist bussijuhile ja väljub bussist, lubades hommikusele jooksupartnerile esmaspäeva õhtul lilledega vastu tulla.

Nõnda siis algab reis pooleldi humoorika vahejuhtumiga. Olgu juba hakatuseks öeldud, et Leedu peamises kuurortlinnas Palangas, kus hilistel õhtutundidel jalutab tänavail tuhandeid inimesi, ei hakanud silma ühtegi purjus inimest. Politseinikke, täisvarustuses jõulisi noori mehi, kohtab seal aga küll. Tänu neile ja ennekõike linnaelanikele ja turistidele, on Palangas kord majas. Keegi meie reisiseltskonnast teeb juba esimesel õhtul järelduse, et Palangas võib ühe õhtuga tänavail rohkem korravalvureid näha, kui Kuressaares terve aasta jooksul. Võib-olla väike liialdus, kuid tõetera on sel sees.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 429 korda, sh täna 1)