Juhtkiri: Piir rehepaplusele!

Küllap on meil kõigil tuttavaid, kes saavad ikka veel ümbrikupalka. Iseasi, kas nad seda kuulutavad. Tänases lehes on näide 140 eurot kuus teenivast ettevõtjast, kes sööb sugulaste kulul ja samas kihutab ringi 2010. aasta autoga. Iga lollgi peaks aru saama, et selline ettevõtja näitab oma tulu tegelikust palju kordi väiksemana.

Samas nõuab seesama riigimaksude maksmisest kõrvalehiilija riigilt samasuguseid hüvesid nagu kõik ausad ettevõtjad või palgatöölised. Kust peaks aga riik võtma raha haigete ravimiseks või vanuritele pensioni maksmiseks, kui tema kodanikud rehepappide kombel tegutsevad?

Nii saeb maksupetturist ettevõtja tegelikult sedasama oksa, millel ise istub. Või loodab ta, et vana ja haigena ei olegi tal riiki vaja? Et selleks ajaks on ta nii palju padja alla kogunud, et suudab endale ise pensioni maksta ja arstiabi osta.

Vaevalt tuleb aga padja alla kogumisest midagi välja ümbrikupalka saaval töölisel, kelle pension hakkab tulevikus sõltuma ikka sellest numbrist, mis palgalehel ametlikult kirjas ja mille pealt on ka makse makstud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 196 korda, sh täna 1)