Randvere laadal rekordarv osalejaid (1)

NII SUURTELE KUI VÄIKESTELE: Kunstnik Riine Sooääre pakutavast tundsid rõõmu nii täiskasvanud kui ka lapsed. Väikemehe Kristjan Volkevitši valikut jälgib Heleni Torn. Foto: Aare Laine

Randvere mõisapargis hoolitsesid laupäevasel laadapäeval kaubarohkuse eest enam kui 40 kaubapakkujat.

Osta võis pannile panekuks kukeseeni, seinale riputamiseks põneva kella, lauale asetamiseks klaasist maalitud õllekannu, leidus ka muhumustrilisi kalosse, kadakast tehtud tarbeesemeid ja palju muud. Mandri talunikud ja väikeettevõtjadki ei pidanud paljuks Randvere laada pärast Saaremaale sõita.

Laadalised said tutvuda ka Randvere tööõppekeskuse tegevusega ja ise juhendajate käe all üht-teist meisterdada.
Nii nagu muiste, võisid nii kauba pakkujad kui ka ostjad nautida lauljate ja tantsijate etteasteid. Esinejaist oli laada magnet kaks aastat tagasi Venemaa suurimal lauluvõistlusel “New wave” 12 000 osaleja hulgas kolmanda koha saanud Uku Suviste. Ajakirja Cosmopolitan lugejad valisid ka telesaatejuhina tuntuks saanud laulja kolme aasta eest šarmantseimaks meheks. Buduaari lugejate hinnangul oli Uku Suviste 2010. aastal Eesti stiilseim mees ja nädalakiri Kroonika kroonis andeka noormehe samal aastal Eesti seksikaimaks meheks.

Randvere kunagise koolimaja esisel kõlasid Uku Suviste esituses nii tuntud hitid kui ka verivärsked laulud. Antud intervjuus pajatas laulja oma loometeest ja tulevikuplaanidest.
Tugeva aplausi pälvisid pealtvaatajailt kuue lauluga kodupubliku ette astunud naisansambel Ergud, Kuressaare line-tantsijad ning Rap-lamaa naisduett Marvi ja Ene.
Lastele jagas kommi laadasiil ehk Kätlin Toompuu.

Tänuväärse ürituse korraldajad Piret Rattas, Sulve Raun ja Hanna Vanem andsid üle tänukirjad kõigile neile, kes päeva kordaminekule kaasa aidanud.
Kaarma vallavanem Margus Mägi tänas omakorda laada korraldajaid, öeldes, et selline meeleolukas suveüritus meelitab linnainimesedki maale laadamelu nautima ja kohale tulevad needki, kelle lapsepõlv ja noorusaeg Randveres möödunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 689 korda, sh täna 1)