Veevärk loobub Kaarma vallaga sõlmitud lepingust (6)

Kuressaare Veevärk tegi Kaarma vallale ettepaneku loobuda eelmise aasta detsembris sõlmitud operaatorlepingust.

27. detsembril sõlmitud lepingu objekt on Kaarma valla Aste ja Nasva alevikus ning Aste, Eikla ja Mändjala külas asuvad vee- ja kanalisatsioonitorustikud, rajatised ja nende opereerimine.
Nüüd tegi Kuressaare Veevärk Kaarma vallale ettepaneku loobuda lepingust poolte kokkuleppel alates 1. septembrist 2012.

Kuressaare Veevärgi juhatuse liikme Aivar Sõrme allkirjastatud dokumendis tuuakse põhjustena välja pumplate, torustike ja kanalisatsioonisüsteemi kehv tehniline seisund, operaatori teadmatus pumplate ja trasside täpsemast omandikuuluvusest ning tehnilisest seisundist põhjustatud majanduslik absurd.
Kaarma vallavanema Margus Mägi (fotol) sõnul on täpsemalt juttu Nasva–Läätsa kanalisatsioonitorustikust, mille ehitas kunagi Arco Vara. Kuna nemad opereerimisega hakkama ei saanud, löödigi käed Kuressaare Veevärgiga, kes on aga samuti võimetust üles näidanud.

“Alla poole aasta etteteatamisega ei tule lõpetamine kõne allagi. Kuna teist veeoperaatorit antud piirkonnas pole, on olukord üleüldse väga problemaatiline,” kommenteeris Mägi. “Probleemid selle trassiga meile üllatusena ei tulnud, küll aga ühepoolne otsus leping lõpetada.”
Lisaks lepingust loobumise plaanidele tegi Kuressaare Veevärk ettepaneku otsida koos kõiki osapooli rahuldavaid ja edasiviivaid lahendusi, kusjuures nentis, et lahenduse teljeks on nende hinnangul tegelikult kokkulepped omanike, st Kaarma ja Salme valla vahel.

“Omalt poolt proovime raha juurde anda ja nemad (Kuressaare Veevärk – K. L.) arutavad Läätsa puhastusseadme omanikuga, mis siis teha tuleks, et see asi lõpuks end ära tasuma hakkaks,” ütles Margus Mägi. “Oleme põhimõtteliselt valmis läbirääkimiseks ja lisainvesteeringuteks.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 088 korda, sh täna 1)