Kübassaare retkel tuli ära arvata peedi vanus

Läinud laupäeval toimus järjekordne Kaitseliidu Saaremaa maleva Orissaare kompanii korraldatud Kübassaare retk, kus seekord olid rajal ka meretagused külalisvõistlejad Pärnumaalt, Lääne kaitseringkonnast ja Pärnumaa malevast.

Võidu viis koju Lääne kaitseringkonna võistkond. Teisele kohale tuli Kaitseliidu Saaremaa maleva Kuressaare võistkond ja kolmandaks Orissaare kaitseliitlased. Üldse startis laupäeva hommikul kell 10 kolmteist võistkonda, kellest viimane jõudis finišisse kell 22.30.

Võistluse üks korraldajaid Raivo Kabur ütles Saarte Häälele, et vastukaja võistlusele oli positiivne ning vaid kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad katkestasid retke. “Tüdrukutel ei pidanud jalad vastu, poistel saapad,” tõdes Kabur, kes kiitis ka tingimusi, milles tänavu võistelda tuli. Vaid esimesed rajale läinud võistkonnad said natuke seenevihma. “Noh, oli selline tõeline jalaväelase ilm,” tõdes Kabur, lisades, et kokku tuli läbida üheksa mehitatud kontrollpunkti ja üks postkast.

Nii mõnigi kontrollpunkt tekitas võistlejates elevust. Nii näiteks tuli ühes ära arvata, kui vana taimega on tegemist, ning siin oli maainimestel suur eelis. Ühed linnamehed arvanud, et ka peediviilult tuleks samamoodi aastaid lugeda kui puukännult, ning pakkunud peeditaime vanuseks viis aastat.
Lisaks taimetundmisele said võistlejad oma osavust ja tarkust näidata traditsioonilistel militaaraladel, nagu näiteks relva lahtivõtmine ja kokkupanek, paadisõit, noa- ja granaadivise, laskmine, takistusriba läbimine, miinivälja ületamine ja esmaabi andmine.

Jüri Linde, kes samuti võistluse korraldamisega ametis oli (kolmas korraldaja oli Sven Ernesaks), tõdes, et kui eelmisel aastal oli rajal vaid üheksa võistkonda, siis seekord oli huvi retke vastu märgatavalt kasvanud.
Näiteks oli esimest korda rajal ka Kaitseliidu maleva pealik. Kolonelleitnant Kristjan Moora ütles, et kui ta siiani oli maleva võistlusi jälginud vaatlejana, siis nüüd otsustas ka ise kaasa lüüa ning talle tegi heameelt, et tema võistkonnakaaslased (Aire Pahapill, Helina Eist ja Kaarin Peet) olid nii kogenud tegijad ning neil õnnestus lõppkokkuvõttes teine koht saada.

“Minu jaoks rajal midagi rasket ei olnud,” märkis juba kümme aastat erinevatel võitlustel osalenud Aire Pahapill.
Kokku oli rajal pikkust 25 kilomeetrit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 394 korda, sh täna 1)