Anti Tappel – mees, kes lendab kõrgel(t)

ÕNNELIK MEES: Üle neljakümne aasta lennukipiloodina töötanud Anti Tappel väidab, et lenduriamet on maailmas üks parimaid ja tema üks õnnelikumaid inimesi, sest tema töö ja hobi kattuvad täielikult. Foto: erakogu

Anti Tappel jõudis lendamiseni juhuslikult. Kui ta läks Kuressaare lennujaama, kus teatas soovist minna Riiga lennunduse ja raadiotehnika kooli õppima, öeldi talle kuldsed sõnad: lennunduses on ainult üks elukutse, mida tasub mehel õppida – see on lendamine.

“Mina olen sellepärast õnnelik (või on see õnnetus, ei tea), et mu töö ja hobi kattuvad täielikult,” sõnab Estonian Airi kauaaegne piloot Anti Tappel. “Aga see võib olla ka vaimse vaesuse tundemärk,” naerab ta.

Kõik algas huvist raadiote vastu

Anti isa oli metsamees, kellel oli unistus, et üks ta poegadest hakkab ka metsameheks. Ent see soov tal kahjuks ei täitunud. Poeg Anti on terve oma elu olnud lendur. Mingist momendist tekkis poisil põhikoolis huvi raadiovärgi vastu. Anti käis koolis Kallemäel ja tal oli väga hea füüsikaõpetaja Arvi Liik.
“Tema oskas füüsika poistele väga huvitavaks teha,” selgitab Anti, kes juba siis ehitas ja parandas kodus suuremaid ja väiksemaid raadioid. Õpetaja Liik juhendas ja poiss tegi.

Pärast põhikooli läks Anti Tartumaale õppima. “Nõo keskkooli füüsikaklass oli sel ajal ikka väga kõva sõna,” ütleb Anti. Sinna kooli pääsemiseks oli siis väga suur konkurents. Saaremaa poisil vedas, tema sai sisse.
Anti õppis Nõos füüsikat kaks aastat, kuni tal tekkis ühe õpetajaga konflikt, mis läks nii teravaks, et ta otsustas koolist lahkuda.

“Siis pärast kümnendat klassi ei läinudki ma kooli, vaid olin kodus, aitasin emal kartuleid võtta,” selgitab Anti, miks ta tagasi Saaremaale tuli.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 869 korda, sh täna 1)