Päästjad töötavad uues majas (galerii!) (4)

TUTVUMINE KÖÖGIPOOLEGA: Päästeameti peadirektor Kalev Timberg tutvus ka uue hoone köögipoolega. Õhtuks tegi meeskonna köögiruumis ettevalmistusi vanemspetsialist Kätlin Poopuu. Fotole jäid veel Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink ja komando pealik Arne Kana. Foto: Raul Vinni

Alates eilsest sõidavad Kuressaare päästeautod väljakutsele juba uuest politsei- ja päästemajast.

“Väga ilus,” jäi eile hoonega tutvunud päästeameti peadirektor Kalev Timberg väga rahule ja ütles, et riigiasutuses peabki kõik ilus ja korrektne olema.
Kuigi päästjad pole kogu täiega veel uude majja kolinud ja ehitusmehedki lõpetavad veel mõnes kohas tööd, sõidavad päästeautod välja juba uue maja garaažist.

“Kõik on kaasaegne,” sõnas Kuressaare komando pealik Arne Kana, kes tutvustas eile nii päästeameti juhtidele kui ka ajakirjanikele uue maja päästjate poolt. Arne Kana näitas ka kohe ette, kuidas meeskonna puhkeruumidest kibekiiresti mööda toru alla garaaži saab liuelda.
Uues majas on uued heledate seintega õppeklassid ja puhkeruumid, kus on mustvalge mööbel. Olemas on jõusaal ja saun.
“Oleme õnnelikud ka korralike õppeklasside üle,” kiitis Arne Kana, lisades, et kolmanda korruse interaktiivne tahvel kergendab nii koosolekute kui ka koolituse läbiviimist.

“See kabinet on sama suur kui mul,” imestas Kalev Timberg Arne Kana kabinetti kiigates ning Saaremaa päästeosakonna juhi Margus Lindmäe tööruumi võrdles ta lausa kaptenisillaga laevas.
Veel tundis ülemus huvi, kuidas kodanikud majja sisenema hakkavad, ja rõhutas, et inimeste mugavus peab olema esikohal.

Peadirektor meenutas põgusalt ka maja ajalugu, sest eks vana maja lammutamise otsus võeti ministeeriumis vastu siis, kui tema asekantsler oli. Toona arvati, et ainus lahendus, et uus hoone kiiresti valmis saaks, on vana maja lammutamine, ja selline otsus ka vastu võeti. “Kiiresti ei läinud, aga ma loodan, et selle võrra on kvaliteet parem,” arvas Timberg.
Päästeameti peadirektor Kalev Timberg kohtus eile ka Leisi vabatahtlike päästjatega, kes lisaks oma probleemide lahkamisele tundsid huvi ka selle vastu, kas vabatahtlikel on lootust raha juurde saada.

“Ma julgen väita, et tuleb,” ütles Kalev Timberg, kuid ei osanud eile veel täpsustada kui palju, sest läbirääkimised hakkavad alles peale.
Muidu jäi ta Leisi vabatahtlikega igati rahule ja oli rõõmus, et seal piirkonnas tegevus käima läks.
Vabatahtlike kõige suuremaks mureks on Timbergi sõnul, et pole lihtne leida mehi valvesse, masin on vana ja vajab lisajuppe. Muret tegid ka mõned tehnilised probleemid.

Kokkuvõtteks oli meeste soov, et vabatahtlike rahastamine oleks ulatuslikum ja paindlikum ning et saaks metsatulekahjude kustutamiseks veel ühe masina. Peadirektor oli eile küll veendunud, et need on lahendatavad probleemid ning peamine on see, et mehed teevad vabatahtlikku tööd ju oma kogukonna heaks. Timberg lubas mehi aidata nii varustuse kui ka koolituse poole pealt.
“No eks neid lubadusi saab siis uskuda, kui need ellu viiakse,” ütles Leisi vabatahtlike juht Peeter Rumm, kes eilse kohtumisega rahule jäi, lisades, et eks raha taha kõik juurde saada ning nad loodavad, et nende mured lahenevad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 513 korda, sh täna 1)