Juhtkiri: Oodatud või ootamatu?

Nüüdseks on selge, et suletud Kaarma koolist läheb Aste põhikooli vaid neljandik õpilasi. Ülejäänute jaoks pole Aste kool piisavalt meelepärane. Põhjusi võib olla mitu: Astes pole praegu, pärast põlengut, just kõige paremad tingimused koolitööks, linna on last mugavam viia (eriti kui vanemad käivad Kuressaares tööl) või on lihtsalt trots Kaarma kooli sulgemise pärast.

Loodetavasti ei ole tegu viimase põhjusega. Tõsiasi on aga see, et kahe kooli liitmisega kaotas Kaarma vald suure osa oma õpilastest, kes Kaarma kooli alles jäämise korral oleksid ilmselt ka sel sügisel oma kodukooli läinud. Võib oletada, et varem või hiljem peavad taolise koolide sulgemise probleemiga kokku puutuma mitmed omavalitsused. Jääb ju lapsi järjest vähemaks ja koole ülal pidada on järjest raskem.

Kaarma ja Aste kooli ühendamise saaga kestis kaua ja nõudis palju emotsioone. Saarte Hääl loodab, et kõik erimeelsused on nüüdseks lahendatud ja kooliaasta saab alata nii tavapärases rütmis, kui see nende tingimuste juures võimalik on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 170 korda, sh täna 1)