“Vaba rahva laul” – kontsert eesti keeles ja eesti meeles (14)

Esmaspäeval on kõik oodatud Eesti taasiseseisvumise 21. aastapäeva tähistamise kontserdile “Vaba rahva laul” Kuressaare lossihoovis, kus kõlavad eestikeelsed ja eestimeelsed laulud. Esinevad sellised tuntud nimed nagu Marvi Vallaste, Margus Vaher, Teele Viira, Ott Lepland bändiga ja Kuressaare linnaorkester. Samuti osalevad kontserdil pea kõik Saare maakonna koorid.

“Tulge kõik laulma ja tunneme üheskoos rõõmu vabast Eestist!” kutsub ürituse korraldaja Ülo Kannisto kontserdile nii suuri kui ka väikesi.
Kannisto sõnul kulgevad ettevalmistused töiselt. Laulikud, milles on seitse ühislaulmiseks mõeldud laulu, saavad valmis reedeks. “Ikka tõeline laulupidu saab olema ja loodan, et tuleb palju rahvast,” ütles huumori- ja lauluõhtute korraldamisega tuntust kogunud Kannisto, kes oma sõnul nii suurt kontserti esmakordselt organiseerib.

Korraldamisega alustas Ülo Kannisto eelmise aasta 22. augustil. “Mõtlesin, et Saaremaal võiks olla ka oma vabaduselaul, aga nüüd tundub mulle, et nimi “Vaba rahva laul” on isegi kihvtim,” rääkis ta. Kannisto lisas, et korraldamisel on teda väga palju aidanud kooridirigent Ülle Reinsoo. Kui peaks ka vihma sadama, siis kontsert kindlasti ära ei jää, lubas Kannisto.

Ta lisas veel suured tänusõnad sponsoritele, öeldes, et kui sponsoreid poleks olnud, oleksid piletihinnad tunduvalt kõrgemad. “Ning kindlasti au laulukooridele, kes tulevad kohale oma kulu ja kirjadega,” lausus Ülo Kannisto.
Kaks tundi kestev kontsert algab lossihoovis kl 18. Eelmüügist saab pileti 4 euroga, samal õhtul kohapeal maksab 5 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 601 korda, sh täna 1)