Liiva saab uued ristmikud ja kergliiklustee (2)

Maanteeamet teeb ettevalmistusi Muhu keskuse Liiva teedevõrgu rekonstrueerimiseks ning kergliiklustee rajamiseks Liiva ja Piiri küla vahele.

Maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus ütles, et teetööde projekteerimisnõuded on Muhu vallale kooskõlastamiseks välja saadetud ning pärast valla ettepanekute laekumist kuulutatakse välja projekteerimise riigihange.

Magusa sõnul näevad plaanid ette Liiva küla läbiva liiklusohtliku lõigu ümberehitamist ning Liiva–Nõmmküla ja Liiva–Suuremõisa–Piiri ristmiku piirkonna varustamist lisaradadega, et autod saaksid pöörata peateelt ristmikele suurt liiklusvoolu takistamata. “Kogu see Liiva küla 50 km kiiruspiirangu ala tuleks korralikult rekonstrueerida,” ütles Toomas Magus, kelle sõnul on rekonstrueeritava teelõigu pikkus umbes 950 meetrit. Samuti ehitatakse Liiva asulas välja korralik välisvalgustus.

Lisaks ehitatakse Liiva ja Piiri vahele kergliiklustee, mis osaliselt hakkab kulgema suure maantee ääres ja osaliselt mööda vanu vallateid, näiteks teelõik, mille ääres asuvad Liiva kirik ja apteek.
Kergliiklustee on oluline eelkõige Piiri elanikele. Kuna Piiril kauplust ei ole, siis käivad sealsed eakamad elanikud poes Liival, sõites jalgrattaga tiheda liiklusega teel.

Toomas Magus rääkis, et teeremondi projekt peaks valmis saama järgmise aasta esimeseks pooleks, ehitamise algus sõltub rahalistest võimalustest ja lükkub kindlasti vähemalt aasta võrra edasi. “Soovime, et vallale kuuluvatel teelõikudel projekteeriks vald ise ja ehitaks ise ka välja. Meil tuleb vallaga sõlmida koostöökokkulepe, sest me peame oma kohustused ju ära jagama,” selgitas peaspetsialist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 571 korda, sh täna 1)