Katarina Jee lõpetas MM-i hõbelaevastikus (2)

Helsingis toimunud avamerepurjetamise ORC-i maailmameistrivõistlustel lõpetas Saaremaa merispordi seltsi jaht Katarina Jee (Mart Tamm) hõbelaevastiku 18. ja kokkuvõttes 57. kohaga.

Kuus päeva kestnud maailmameistrivõistlused hõlmasid eri tüüpi võistlussõite – purjetati nii pikkadel avameredistantsidel kui ka lühematel vastutuule-allatuule radadel. Meeskonnad said pika regati vältel tunda väga erinevaid ilmaolusid – vaiksest tuulest ja päikesepaistest äikese ja tormituulteni.

Osalenud 124 jahti olid vastavalt võistlusväärtusele jagatud kahte gruppi – A ja B. B-laevastiku 77 jahti pidid sealjuures esimese kolme võistluspäeva jooksul läbima kvalifikatsiooniseeria, mis otsustas finaalis kuld- ja hõbegruppi jagunemise. Katarina Jee sõitis B-grupis.
Pärast põhisõite saavutas Katarina Jee hõbelaevastikus kohad 23, 15, 29, 32, 16 ja 1. Saavutatud võidu järel võistlus katkestati. Kapten Tamme sõnul oli põhjuseks see, et meeskonnaliikmetel olid ees argised toimetused ning kohta parandada suurt lootust ei olnud.

Saavutatud kohaga Tamme sõnul rahule jääda ei saanud, kuid uus ja kasulik kogemus oli see siiski. Kapten tõi ühe väga erilise kogemusena välja teise võistluspäeva sõidu, kui tuult oli 15 meetrit sekundis ja puhanguti rohkemgi. Eestis kaalutakse taolise tuulega juba tõsiselt, kas üldse merele minna.

Tamme sõnul pole sellise tuulega sõitmisel vigagi, kui oled merel üksi. “Siis on ruumi. Kuid seal oli 80 jahti,” märkis ta, et tugeva tuulega ei ole jaht nii hästi juhitav ja manööverdamine on keeruline. Ka Helsingis juhtus kokkupõrkeid ja ka saarlastel. “Õnneks midagi hullu ei juhtunud,” sõnas Tamm.
Lisaks Katarina Jeele sõitis Helsingis veel üks poolenisti saarlaste jaht ja tegi seda edukalt. Nimelt jõudis SMS-i ja Kalevi jahtklubi ühismeeskonnaga Evelyn III (kapten Kristen Pugi) B-grupis kuldlaevastikku ja lõpetas võistluse 35. kohaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 233 korda, sh täna 1)