Ametikooli popimad erialad on väikelaevaehitus ja andmebaaside haldus (3)

Üleeile lõppes sisseastumisavalduste vastuvõtt Kuressaare ametikooli, tänavu on kõige nõutavamad erialad väikelaevaehitus ja andmebaaside haldus.

Ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles, et väikelaevaehitaja erialale kandideerib 32 ja andmebaaside haldusse 31 inimest. “Mõlemale erialale on soovijaid kaks korda rohkem, kui me alguses plaanisime vastu võtta,” märkis Tuisk, kelle sõnul pole varasematel aastatel kummalgi erialal nii palju avaldusi laekunud.

Teabejuht lisas, et praegu kaalub ametikool neil erialadel lisarühmade avamist. “Kas lisarühmad ka tulevad, selgub eeloleval reedel, kui oleme teada saanud vastuvõtukatsete tulemused.”
Nimetatud erialade populaarsust põhjendas Taavi Tuisk järgmiselt: “Väikelaevaehituse eriala õpetame me Eestis ainsana ja siin on enam kui pooled õppida soovijaist väljastpoolt Saare maakonda. Mis puutub aga andmebaaside haldusse, siis võib oletada, et kõik arvutiga seonduv on kaasaja noortele lähedane teema, ja pealegi on see eriala suure tulevikuperspektiiviga.”

Keskkooli lõpetanute seas olid Kuressaare ametikooli selle aasta popimad erialad veel juuksur, väikeettevõtlus ja ärikorraldus, kuid ka autotehniku, dekoraator-stilisti ja lapsehoidja eriala.
“Eelmiste aastatega võrreldes on tänavu mõnevõrra vähenenud noorte huvi kokaeriala vastu,” märkis Tuisk. “Miks see nii on, seda peame veel analüüsima. Ja kui mullu oli meil kõige populaarsem ehitusviimistlus, siis tänavu on huvi selle vastu olnud n-ö tavapärasel tasemel.”

Kokku laekus Kuressaare ametikooli tänavu 354 avaldust, mis on 15 võrra vähem kui möödunud aastal. Ametikooli
teabejuhi sõnul on vähenemine tulnud peamiselt põhikoolijärgsete erialade arvelt.
“Kuna põhikoolilõpetajate arv on veel mõned aastad langustrendis, siis vähendab see paratamatult kohe ka meie
sisseastujate hulka,” selgitas ta. “Samas on aga kasvanud soovijate hulk keskkoolijärgsetele erialadele.”

See, millistele erialadele kuulutab Kuressaare ametikool välja täiendava vastuvõtu, selgub reedel. “Siis avaneb noortel, kes pole sügiseks uut õppimiskohta leidnud, ja täiskasvanuil, kes soovivad õppida töö kõrvalt, uus võimalus avaldus esitada,” ütles ametikooli teabejuht Taavi Tuisk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 415 korda, sh täna 1)