Köögiviljakasvatajad ootavad vihma kiuste keskeltläbi saaki (2)

PÄIKESEVAEGUS: Taavi Põri sõnul valmivad tomatid sel aastal aeglasemalt, päikesevalgust võiks rohkem olla. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa kartuli- ja köögiviljakasvatajad on siin-seal mures liigniiskuse pärast, kuid üldiselt on aasta taimekasvatuseks hea ja oodatakse keskeltläbi saaki.

Saaremaa suurim tomatikasvataja, Saikla noormees Taavi Põri rääkis, et pilves ilm pärsib ka kasvuhoonetomatite valmimist, mistõttu tomatid küpsevad sel aastal aeglasemalt. Samas on paljud juurikad avamaal valminud puhtalt ja kapsas näeb väga ilus välja.

Kartulivõtmine vihmaste ilmadega pole kõige meeldivam tegevus, kuid ümberkaudsete toitlustusettevõtete varustajana tuleb seda vajadusel teha. Saaremaa tarbijate ühistu kauplustes tuleb Saikla kartul müügile järgmisel nädalal. Taavi Põri kasvuhoone tomat on saadaval Rae ja Liiva kaupluses ja Makroses, peatselt tuleb see müüki ka Orissaare kaupluses ja Tooma poes.

Sel aastal alustas Taavi Põri kasvuhoone koostööd Pädaste mõisaga, kelle tellimusel kasvatatakse eksootilisi taimi nagu näiteks brokoli ja erinevad salatilised ning porgandisordid. “Paljud seemned on aga meie kliima jaoks natuke kapriissed ja on kevadiste külmadega välja läinud,” rääkis Põri. Eriti sandisti läks brokoliga, mis hävines vaatamata sellele, et külvid olid tehtud erineval ajal.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 531 korda, sh täna 1)