Admiral Cowan lõhkas Väinameres miine (1)

Sel teisipäeval Väinameres Hari kurgu, Soela väina ja Viire kurgu aladel alanud järjekordsel miinitõrjeoperatsioonil lõhkas Admiral Cowan ühtekokku üheksa Esimese ja Teise ilmasõja aegset miini.

Miinilaevade divisjoni ülem kaptenmajor Johan-Elias Seljamaa ütles Saarte Häälele, et suurem osa miinidest oli leitud kevadel toimunud rahvusvahelise miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit käigus.
“Kuid kuna kevadel ei olnud loodushoiu pärast hea aeg neid lõhata, tegime seda praegu,” selgitas Seljamaa, viidates kevadisele kalade kudemisele ja lindude pesitsemisele.

Kõik sel nädalal hävitatud miinid asusid Viire kurgus, Soela väinas ja Hari kurgus.
Johan-Elias Seljamaa tõdes, et oma väljakutsed on veealuste töödega alati seotud. Kõigepealt tuleb tuukritel miinid uuesti leida ja siis saab asuda neid lõhkama.

“Seekord lõhati nii, et tuukrid asetasid miinidele väiksemad lõhkelaengud, mis lõhati vee pealt paadist. Need omakorda panevad miini lõhkema,” kirjeldas kaptenmajor. Kui juhtub aga, et miini teatatud asukohas pole, peab laev omakorda miini uuesti leidma, et siis sama protseduuri tuukritega korrata.
Miinitõrjeoperatsioon kestis neljapäeva õhtuni ja merepõhjast leitud miinid lõhati vähemalt kahe kilomeetri kaugusel maismaast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 218 korda, sh täna 1)