Rotveilerid räsisid kirjakandjat (14)

Eesti Post kavatseb teha avalduse politseisse, sest möödunud reedel langes postiljon Kuressaares varahommikuse postikande ajal rotveilerite rünnaku ohvriks.

“Kirjakandjat ründas kaks rotveilerit, kes vigastasid kirjakandja jalga ja kätt,” selgitas Saarte Häälele Eesti Posti Saaremaa kandekeskuse juhataja Margit Tammeleht.
Ta lisas, et koerte eest, keda omanikud kahtlemata väga armastavad, on kirjakandjad praktiliselt kaitsetud.
Näiteks kõnealusel kinnistul, mis asub Transvaali tänaval, puudub aed ja postkast on kinnitatud majaseinale. Koerad olid hoovis täiesti lahti – omaniku sõnul lahti pääsenud.

“See ei ole esimene kord, mil koer tööülesandeid täitvat kirjakandjat ründab,” märkis Margit Tammeleht. Ta lisas, et kui kurja koera omanikuga hiljem rääkida, öeldakse enamasti, et see koer ei ole enne kunagi kedagi rünnanud, kirjakandja ei tohi järske liigutusi teha, ei tohi koera karta jne.
“Et olukorda kirjakandja jaoks pisutki turvalisemaks muuta, oleks hea, kui kliendi postkast asuks linnas mitte eramu seinal, vaid siiski kodu ümbritseva aia või selle värava küljes,” rõhutas Tammeleht, kelle sõnul peaksid ka koerad loomulikult kinni olema.

Ja kui peres on koer, kes võõrastesse kuigi sõbralikult ei suhtu, peab aial või väraval olema vastav silt.
Rotveilerite omanikuga ei õnnestunud Saarte Häälel ühendust saada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 393 korda, sh täna 1)