Noormees pääses napilt teele prantsatanud posti eest (5)

ÕNNELIK ÕNNETUS: Sellal kui Joonas Rõõm reporter Evely Aavikuga vestles, vinnasid Elteli töömehed katkise posti autokasti. Foto: Sander Ilvest

Eile kukkus Kuressaares Smuuli tänaval otse keset sõiduteed raudkonstruktsioonidega varustatud sidepost. Autoga samal ajal Tallinna tänavalt Smuuli tänavale keeranud noormees jõudis õnneks pidurdada ning pääses vigastustest ülinapilt.

“Napilt, napilt õnnestus mul seisma jääda,” rääkis Saarte Häälele Joonas Rõõm, kes eile päeval Kuressaares Tallinna tänavalt Smuuli tänavale keeras ja nägi sideposti sõiduteele kukkumas.
Joonas tänab õnne, et tema auto sõitis aeglaselt ning kukkuvat posti märgates sai ta kähku reageerida. Noormehe sõnul oleks tal võinud üsna kehvasti minna, kui post oleks auto peale kukkunud.
“Just enne posti õnnestus seisma jääda,” oli Joonase rõõm suur, sest teele kukkunud post pani kinni poolteist sõidurada ja ka juhtmed olid mööda teed laiali.

“Ma ei tahtnud juhtmetest üle sõita ja pöörasin auto ringi,” lausus Joonas Rõõm, lisades, et kohe seejärel helistas ta politseisse ja teatas juhtunust.
Tol hetkel ei olnud tänaval ei jalakäijaid ega ka teisi autosid. Kuna ümber vajunud postist sai ringiga mööda sõita, siis liiklus päris seisma ei jäänud.
“Õnnelik õnnetus,” võttis Joonas teema kokku, visates veel naljagi, et post elas üle nii tugevad tuuled kui ka tornaadod ning vajus ümber eile, ilma ühegi kõrvalise mõjuta, kui vihmasadu kõrvale jätta.

Liiklust takistanud posti koristasid eile teelt kohale kutsutud päästjad. Samas võib mööda Smuuli tänavat edasi sõites tuules kahtlaselt kõikuvaid poste rohkemgi märgata.
“Päästjad sulgesid ühe sõidusuuna ning vabastasid tee traatidest ja postist,” ütles Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink, lisades, et said teate Smuuli tänavale kukkunud sideliini postist eile kell 12.58.
“Vanadus, vanadus,” põhjendas eile uut posti paigaldama asunud ettevõtte Eltel töömees, kes ei soovinud oma nime öelda.

Mees selgitas, et sideposti eluiga sai lihtsalt otsa, murdunud kohta vaadates võis igaüks veenduda, et tegemist on mäda puiduga.
“Nüüd tuleb uus post panna ja elu läheb edasi,” märkis ta, lisades, et tegu oli tõepoolest õnneliku õnnetusega ning lisaks sellele postile vahetatakse kindlasti välja ka kõrval asuv sidepost.
Saarte Hääle andmetel kuulub sidepost ettevõttele Elion, kuid eile, lehe trükkimineku ajaks ei olnud Elion jõudnud kommentaaripalvele vastata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 591 korda, sh täna 1)