Muinsuskaitse ei vannu vaidluses Eleringiga alla

Muinsuskaitse teatas reedel AS-ile Elering, et raskeveokite transpordikoormuse suurenemine Võiküla munakiviteel halvendab mälestise seisukorda ning pikemas perspektiivis on kindlasti otstarbekas rajada alternatiivne tee.

Ameti Põhja-Eesti järelevalveosakonna juhataja Peeter Nork avaldab kirjas, et talle jäi arusaamatuks, mis takistab Eleringil alternatiivse ligipääsu rajamist, samuti ei saanud ta vastust, kas firmal on Muhu vallavalitsusega tee hooldus- ja korrastustööde osas mingeid kokkuleppeid sõlmitud.

Saarte Hääl kirjutas eelmisel neljapäeval, et mandri ja Muhu vahelise uue merekaabli paigaldamine on takerdunud vaidlusse. Nimelt tahab Elering merekaabli paigaldustööde ja Võiküla alajaama remondi tegemisel kasutada munakiviteed, kuid muinsuskaitse väitel on selleks kavandatav rasketransport teele hukatuslik ja võib kaitsealuse objekti hävitada.

“Tee seisukorrast tulenevalt on MKA seisukohal, et enne järgmisi kavandatavaid töid, mis eeldavad raskeveokite transporti, on vajalik teha esmased hooldustööd nagu truupide korrastamine ja teeäärsete muldvallide ja neil kasvava taimestiku osaline eemaldamine,” nõuab Peeter Nork kirjas Eleringile.
Ta lisab, et parim võimalus alajaama majandamiseks on alternatiivne juurdepääsutee. Juhul kui seda ei rajata, on võimalus koostöö Muhu vallaga munakivitee hoolduseks ja remondiks.

Muinsuskaitseameti andmeil plaanib Elering munakiviteel ühtekokku umbes 576 edasi-tagasi sõitu raskeveokitega, mis veavad kümneid tonne liiva merekaabli tarbeks ja tagasi väljakaevatavat paekivi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 190 korda, sh täna 1)