Muhu memm saab 102-aastaseks

PALJU ÕNNE! Saarte Hääl soovib Raissa Laugenile, kellest me juba kolm suve järgemööda oleme saanud vahvaid sünnipäevalugusid kirjutada, jõudu elamiseks. Foto: Egon Ligi

Uskumatu, aga Muhu saare vanim elanik Raissa Laugen saab täna 102 aastat vanaks.

Tegelikult olevat memm sündinud küll septembrikuus, aga see omaaegsete ametnike tehtud apsakas on talle enesele elu aeg isegi meele järele olnud, sest saab ju nii kauem sünnipäeva pidada. Nii ütles memm aasta tagasi, kui ta sai 101.

Raissa elab koos tütrepoeg Heini perega Hellamaal. Noorperenaise Reelika Paisti sõnul oleks kõik tore ja vahva, kuid praegu on vanamemm väga kurb. “Ta ju mattis juuni alguses oma tütre ja nüüd ei saa sellest kurbusest üle. Aina nutab ja nutab kogu aeg.”
Noored püüavad teda küll rahustada, aga raske on. Muidu olevat memm oma auväärse ea kohta ütlemata tubli.
“Kui meid ligipiiris pole, siis käib salaja isegi õues. Toas käib tugesid pidi, teeb tule ka pliidi alla ja keedab endale kohvigi valmis.”

Reelika sõnul on nemad küll noored, ent kurtvat hoopis rohkem oma ihuhädade üle ja tarbivat rohkem arstirohtusid kui memm. “Ei tema muud rohtu tunnista, kui ehk vahel aspiriini.”
Kuulmine on vanamemmel küll kehvavõitu, aga nägemisega on sedamoodi, et kui ta tahab, siis näeb täitsa kenasti.
Hiljaaegu, kui perel olid külalised, võtnud memm isegi lauluotsa üles. See olnud huvitav ja kena kuulata. Kõik olnud suures vaimustuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 888 korda, sh täna 1)