Aste kahvlikangelast ähvardab vangla (5)

Prokurör küsis eile kahe aasta pikkust reaalset vangistust 26-aastasele Jaanile, kes aasta alguses Aste alevikus öösel võõrasse korterisse tungis ning perenaisele kahvliga pähe äsas.

Ööl vastu 6. jaanuari läks Jaan koos kaaslasega Astesse ühte naist otsima. Kui öösel nende kolina peale ust ei avatud, lõid kutsumata külalised selle lihtsalt sisse.
Ehmatusega üles ärganud 52-aastane korteriperenaine üritas politseid kutsuda, kuid Jaan äsas talle kahvliga pähe. Pererahva sõnul ei nõudnud sissetungijad neilt midagi, otsisid vaid peretütart. Kui öised sissetungijad olid korterile ringi peale teinud, lahkusid nad midagi kaasa võtmata.

“Ta on minu ees korduvalt vabandanud,” kirjutas korteri perenaine kohtule, selgitades, et Jaan lubas tuua uue ukseluku, kuid ühel päeval tuli ta koguni uue rauduksega.
Uksevahetuse pärast ei pidanud perenaine samuti muretsema, sest ka selle maksis lõhkuja kinni. “Olen talle andeks andnud,” märkis kannatanu.

Andis võõrale peksa

Süüdistuse järgi tungis Jaan koos kaaslasega ööl vastu 4. jaanuari Kuressaare kesklinnas, Kodulinna lokaali lähedal kallale võõrale noormehele ning andis talle peksa. Kui kannatanu kukkus, tagusid peksjad teda jalgadega edasi.
Kuressaare haiglas tuvastati peksasaanud noormehel vasaku silma verevalum ning tema peas oli mitmeid pindmisi kriimustusi. Kuritegu jäi turvakaamera salvestisele ning kohtualune oli seal äratuntav.

Kuigi prokurör võttis arvesse, et Jaan on kahju hüvitanud ja puhtsüdamlikult kahetsenud, küsis ta kohtult karistuseks kahe aasta pikkust reaalset vangistust.
Jaani on varem kuuel korral kriminaalkorras karistatud ning vanglast vabanes ta mullu augustis.
Kohtualuse kaitsja palus anda Jaanile veel üks võimalus end tõestada ning mõista karistus tingimisi.

Tahab end muuta

“Mulle on neid võimalusi end parandada palju antud, kuid seekord tahan ma end tõesti muuta,” ütles Jaan, lisades, et ta ei ole jaanuarist juulini enam pahandustesse sattunud ning on loobunud alkoholist.
Noore mehe sõnul on tal elus esimest korda kindel eesmärk ja soov muutuda, sest tal on nüüd oma pere, mis aasta lõpus suureneb.
Millise otsuse kohus teeb, selgub 7. augustil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 669 korda, sh täna 1)