Saarlased ja turistid otsivad karastust merest (1)

Saarlased ja turistid otsivad karastust merest

HARV SUVEILM: Mändjala rannas võis eile sooja ilma ja vett nautimas olla tuhatkond inimest. Foto: Sander Ilvest

Viimaste päevade soojad ilmad on sajad inimesed pannud otsima karastust mereveest, ilmateated lubavad leitsaku jätkumist.

Saarte Hääl käis eile päeval vaatamas olukorda Kuressaare Titerannas ning Mändjala rannas. Mõlemad olid inimesi paksult täis. Mändjalas võis suvitajate arv ligineda tuhandele, Kuressaare Titerannast oli päeva jooksul läbi käinud 500 inimest.

“Täna on isegi vähe inimesi, eile võis neid siit läbi käia 700 ringis – siis ei olnud tuult,” arvas Kuressaare vetelpäästja Heigo Kips. “Kui vaadata seda, et ka hulga suuremas Pirita rannas on 500 inimest, on siin siiski palju inimesi.”

Samas tõdes Kips, et suurem osa rannalisi on välismaalased: “Hea, kui siit 10–15 kohalikku leiab.” Suurem osa suvitajatest on soomlased, leidub ka teisi Euroopa rahvusi.

Eelmisel nädalal näiteks viibis Kuressaare rannas palju venelasi.

Mändjala rannapidu ei kutsu

Palju kuulis võõraid keeli ka Mändjalas, siiski leidus seal ka kohalikke noori, kes oma vabu päevi randa veetma olid tulnud. Maarjan ja Kadri rääkisid Saarte Häälele, et on sel suvel rannas suhteliselt vähe käinud, seda põhjusel, et töötavad.

“Oleme tööinimesed, nii et isegi siis, kui on ilusad ilmad, teeme tavaliselt tööd,” kinnitasid neiud üksmeelselt. Parasjagu poiste omavahelist võrkpallimängu vaadanud neidude sõnul õhtul sealsamas Mändjala liival toimuv Saaremaa rannapidu neid ei huvita.

“Pilet on kallis (kahepäevapilet kohapeal 25 € – K. L.) ning esinejad ei huvita,” kinnitas Kadri, kelle sõnul on pileteid ka ette riskantne osta, sest kunagi ei või teada, milliseks peopäeval ilm kujuneb.

Praegu on Eesti meteoroloogia- ja hüdroloogia instituudi (EMHI) sünoptikud ka lähipäevadeks leitsakut lubanud, Lääne-Eesti saartel on samas ka äikesevihmade oht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 757 korda, sh täna 1)