Päästjad puhkasid ja sportisid Vaiveres (2)

Päästjad puhkasid ja sportisid Vaiveres

PARIM KOMANDO: Pildil esikohta kaitsma läinud ja kogu hingest jooksnud Toomas Silluste. Allar Anderson ja Tom Torn veel ei tea, et kohe läheb pump katki ning sellel alal jääb neil oma paremus tõestamata. Foto: Sander Ilvest

Endise Vaivere koolimaja tagusel heinamaal sõitsid eile tuletõrjemasinad, sagisid päästjad, pritsis vesi ja kilkasid lapsed. Saare maakonna pritsumehed pidasid oma suvepäevi ning võtsid üksteiselt erinevatel aladel mõõtu.

“Suvepäevad on hea võimalus oma rahvas kokku saada,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe.
Kõik korraga ei saa nad muidugi kunagi koos aega veeta, sest teatud osa meestest peab jääma valvesse, kuid kaks korda aastas on ikka kokkusaamine korraldatud – suvepäevad ja jõulupidu.

Päästjatel on ka üle-eestilised suvepäevad, kuid saarlased võtavad mandrireisi ette harva ning seetõttu proovitakse oma rahvas suvel vähemalt Saaremaalgi kokku saada.

“Muidu ei olegi meestel teiste komandode meestega kokkupuudet mujal kui õnnetustel ja see ei ole päris õige,” ütles Lindmäe, kelle sõnul saavad mehed suvepäevadele kaasa võtta nii oma naised kui lapsed, kes siis samuti päästjate tegemistega lähemalt tutvuda saavad.

“Pritsi mind, pritsi veel,” kostsid lapsi täis veevannist rõõmsad palved ning oh seda rõõmu, kui sai jääkülma survejoa eest eemale põigelda.

“Lapsed jäätisele!” kõlas tuttav hääl. Suure jäätisekotiga marssis platsile ennetustöö vanemspetsialist Kätlin Poopuu, keda enamus Saaremaa lastest erinevatelt koolitustelt juba tunnevad. Kõik said kuumal suvepäeval jahutava maiuse.
Päästjate suvepäevadel on alati sportmängud, kus erinevad komandod võistlevad. Seekord asusid parimat selgitama Kuressaare, Orissaare, Kihelkonna ja Leisi vabatahtlikud.

Esimene ala oli hargnemine tuletõrjeautoga ning masinal tuli läbida ka nn slaalomrada. Selle võitsid Kuressaare komando mehed, järgnesid Leisi, Orissaare ja Kihelkonna.

Parim meeskond pidi aga selguma kahe ala kokkuvõttes. Teiseks võistlusalaks oli hargnemine mootorpumbaga, kuid seal jõudsid võistelda vaid Kihelkonna mehed. Kui järg esikohta kaitsma läinud Kuressaare meesteni jõudis, tegi pump imelikku häält ja enam vett ei pumbanud.

“Äkki on tegu sportliku ebaõnnega,” arvasid teiste võistkondade mehed. Hilisem pumba läbivaatus siiski selgitas, et masin on rikkis mis rikkis ja vajab väikest remondikuuri.

Mehed tõdesid, et eks see tuletõrjesport üks tööriistade rikkumine ole, sest masinast tahetakse ju viimast võtta, kuid parem juhtugu selline äpardus ikka vabal ajal kui mõnel tuleõnnetusel.

“Vastatavalt esimese ala tulemustele jagasime kohad laiali ja võitis Kuressaare,” võttis Lindmäe teema kokku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 664 korda, sh täna 1)