Nooruke varas võeti kontrolli alla (3)

Korduvalt alaealiste komisjonis oma õigusrikkumiste tõttu käinud 15-aastane noormees jätkas varastamist ning seekord tuli tal kuritegude eest vastu võtta juba kohtu poolt määratud karistus.

Kohus tunnistas sularaha varastanud noormehe süüdi varguses, süstemaatilise varguse katses ning ka süüteo tulemusena saadud vara omandamises ja mõistis talle karistuseks kolm kuud vangistust, mis asendati ühe aasta pikkuse käitumiskontrollile allutamisega.

Lisaks sellele, et noormehe käimistel ja tegemistel hakkab silma peal hoidma kriminaalhooldaja, on tal rangelt keelatud tarvitada alkoholi ja narkootikume, ta peab käima koolis ning ilma täiskasvanud saatjata ei tohi ta ka peale kella 23 enam väljas viibida.

Kohus arvestas, et noormees on varem kriminaalkorras karistamata ning otsustas vähendada sundraha suurust ja jättis kaitsjatasu riigi kanda. Menetluskuludena tuleb noormehel ühe aasta jooksul tasuda 240 eurot. Lisaks sellele peab kohtualune hüvitama ka kannatanule vargusega tekitatud paarisaja euro suuruse kahju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 706 korda, sh täna 1)