Järgmisel aastal külastab Saaremaad 15 kruiisilaeva (6)

Tallinna Sadama teatel on järgmise aasta kruiisihooajaks Saaremaa sadamasse broneeritud rekordilised 15 kruiisilaeva külastust kokku rohkem kui 7600 kruiisituristiga pardal.

AS-i Tallinna Sadam reisi- ja kruiisilaevanduse valdkonna ärisuunajuhi Sirle Arro sõnul on sel aastal märgata kruiisifirmade mõningast huvi langust Saaremaa vastu. Sel aastal külastab Saaremaad vaid kolm kruiisilaeva kokku ligikaudu 1100 turistiga.

“Järgmiseks aastaks broneeritud 15 külastust annab siiski julguse loota Saaremaa kui kruiisisihtkoha populaarsuse tõusu,” lausus Arro.

Arro märkis, et kui vaadata Läänemere ümber olevaid sadamaid, siis Saaremaa süvasadama näol on tegemist erandliku luksusega ja mitte üheski Põhjamaa riigis pole ainult kruiisidele spetsialiseerunud sadamat.

“Kõikjal on lähtutud ratsionaalsest kaalutlusest ning kui juba sadam on ehitatud, siis võetakse seal vastu nii turiste kui veetakse kaupa,” rääkis ta. “Reisijateveo kõrval kaupade lisandumine võiks olla ka Saaremaa sadama edasise arengu loogiline samm.”

Eile peatus Saaremaa sadamas kruiisifirma Noble Caledonia laev Island Sky, mis tõi saarele 100 enamjaolt Suurbritanniast pärit kruiisituristi.

Tallinna Sadama teatel on tegemist selle hooaja teise kruiisilaeva külastusega Saaremaale. Esimene külastus toimus 21. juunil, kui Saaremaal peatus kruiisilaev Kristina Katarina, mis tõi saarega tutvuma 356 soomlast. Kolmas külastus toimub 7. septembril, kui Saaremaale on oodata kruiisilaeva Discovery külastust ligi 700 inglasest kruiisituristiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 354 korda, sh täna 1)