Võhma külapoe aken visati Kertu nimel sisse

Võhma külapoe aken visati Kertu nimel sisse

Foto: Sander Ilvest

Eile pärastlõunal kostsid Võhma külapoe eest vali räuskamine ning klaasiklirin, mis andsid tunnistust sellest, et Ilmar Raagi uue filmi “Kertu” võtted olid otsapidi jõudnud Mustjala valda, kus võeti üles stseen külapoe akna vihasest sisseviskamisest.

Tabavaks võtteks tehti esiti umbes tunni jagu kuiva trenni – tõsist sõimlemist saatvaid hoogsaid “viskeid” ilma kivita. Alles siis saabus võimalus kobaka kivimüraka otse poe aknasse lennutamiseks. Sel moel sai üles võetud “Kertu” filmi stseen sellest, kuidas Mait Malmsten läks külajoodik Villuks kehastununa Võhma poe ees “purupurjus” olles külanaistega riidu, näitamaks oma suurt poolehoidu filmi nimiosalise Kertu vastu.

Ilmar Raagi uus film räägibki loo 30-aastasest Kertust, kes on kogu elu olnud oma isa võimu all, mistõttu kohalikud elanikud teda ta tasase iseloomu tõttu kohtlaseks peavad. Noor naine teeb argliku katse oma elus midagi muuta – ta saadab postkaardi Villule, kena välimusega, kuid allakäinud külajoodikule. Sellest saab alguse ootamatu armulugu, mida külarahvas ning Kertu ja Villu lähedased mõistagi heaks ei kiida.

2013. aasta sügisel linastuva filmi võtted toimuvadki peamiselt sel suvel Saaremaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 327 korda, sh täna 1)