Saarlased on registreerinud üle 570 mopeedi (1)

Eesti liiklusregistris on selle nädala seisuga registreeritud ühtekokku 10 051, Saare maakonnas on praeguseks arvele võetud 577 mopeedi.

Alates möödunud aasta 1. juulist muutus liikluses osaleva mopeedi registreerimine kohustuslikuks ning mopeedid pidid olema arvele võetud hiljemalt tänavu 1. juuliks.

Maanteeameti avalike suhete nõuniku Timo Vijari sõnul oli näiteks juuni viimase nädala algul Saare maakonnas arvel 466 mopeedi, sama nädala lõpuks oli aga registreeritud 543 mopeedi.

Maanteeameti andmeil peab mopeed olema kehtestatud korras registreeritud ning sellel peavad olema riiklikud registreerimismärgid. Registreerimise eest tasutakse riigilõivu 9,58 eurot, registreerimismärgi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 6,39 eurot.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium soovib pikendada mopeedidele kehtivaid leebemaid tehnilisi nõudeid 1. jaanuarini, et võimaldada omanikel registreerida oma mopeed lihtsustatud korras.

Selleks on ministeerium algatanud eelnõu, mille eesmärk on võimaldada nendele mopeediomanikele, kes lähevad oma sõidukit registreerima pärast 1. juulit, saada oma sõiduk siiski registreeritud.

Samas jääb kehtima nõue, et mopeedid pidid olema registreeritud 1. juuliks ning registreerimata mopeediga pärast seda kuupäeva liiklemisel võib politsei rakendada liiklusseadusega kehtestatud karistusi.

Eesti liikluses osaleb hinnanguliselt umbes 20 000 mopeedi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 175 korda, sh täna 1)