Küttepuu hind on veidi tõusnud

Eelmisel aastal ennustatud küttepuude suurt hinnatõusu ei ole Eesti Konjunktuuriinstituudi andmetel toimunud. Saaremaal on mõnevõrra tõusnud halgude hind, kuid langenud 3-meetrise lõhkumist vajava küttepuu hind.

“Halgudel on järjekord septembrikuuni, aga kolmemeetristel ei olegi vist,” sõnas Reta Puidu juhataja Andres Kirst.

Kui eelmisel aastal oli Reta Puidus 0,3-meetrise küttehalu tihumeetri hind 29,4 eurot, siis sel aastal tuleb välja käia juba 32 eurot. Samal ajal, kui halgude hind on mitme euro võrra tõusnud, on kolmemeetriste küttepuude hind isegi ehk veidi langenud.

“Muidugi ostetaksegi halge rohkem, sest see on lihtsam kui hakata ise endale saagima kol-mekümne- kuni viiekümnesentimeetrisi juppe,” lausus Kirst.

Küttepuude hinda mõjutab Andres Kirstu sõnul peamiselt naftahind. “Ja muidugi ka konkurents kohalikul turul. Kui on palju tegijaid, on hind odavam, vähe tegijaid, hind kallim,” tunnistas Kirst.

“Puud ei ole kallinenud, vähemalt üks hea uudis inimestele,” sõnas Eesti Konjunktuuriinstituudi esindaja. EKI andmetel on võrreldes aastataguse ajaga küttepuude hind isegi odavnenud.

Vaid küttekonteinerite puhul on näha väikest hinnatõusu. Hind sõltub küll sellest, kas tegemist on kuivade või märgade, kase- või lepahalgudega, kuid 3–10% on hind üldiselt väiksem. Märjad kasehalud pliidipuuna on 18% odavamad kui aasta aega tagasi, pikemad märjad ahjupuud isegi 19%. Kuivad puud on üldiselt odavnenud 5,8%.

Eesti Konjunktuuriinstituudil ei ole küll hindade muutusi maakonniti välja toodud, kuid sageli müüakse puitu päris suures regioonis ning seetõttu võib siiski olla vaid pisikesi erinevusi, mida on Saaremaal ka näha.

Ükski küttepuude müügiga tegelevatest isikutest ei usu, et hind sõltuks ilmastikuoludest. “Ilm küll eriti ei mõjuta,” kinnitas lepapuid müüv Rivo.

Eraisikust müüjate Rivo ja Miku sõnul on ostjaid aga vähe ning järjekordadest ei maksa unistadagi. Rivo arvates ei ole olukord aga eelmistest aastatest kuigi erinev. “Eriti ei osteta,” sõnas Mikk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 956 korda, sh täna 1)