Kudjape saab lõpuks uue tee ja valgustuse (5)

Kudjape saab lõpuks uue tee ja valgustuse

TEETÖÖD: Meister Meelis Sarapuu kõneleb meeleldi käimasolevatest töödest ning loodab, et kõik saab õigeks ajaks valmis. Foto: Sander Ilvest

Kudjape alevikus alustati kauaoodatud teetöödega, mille käigus saab teelõik ka uue valgustuse.

Teetöid teeb AS Eesti Teed 16. augustini. Sel ajal kehtib Kudjapel ühekilomeetrisel teelõigul kiirusepiirang 30 km/h.

“See kõik on nende enda heaks,” sõnas AS Eesti Teede Lääne piirkonna Saaremaa kontori meister Meelis Sarapuu ning lisas, et ootab kõigilt mõistvat suhtumist.

Kudjape alevikus alustati teekattelaiendusega eelmisel nädalal. “Teekate tehakse laiemaks, et kergliiklejatel oleks rohkem liiklemisvõimalusi ja Kaarma vald paigaldab uue tänavavalgustuse,” võttis plaanid lühidalt kokku maanteeameti Lääne regiooni peaspetsialist Toomas Magus.

Tee on plaanis teha laiemaks, et eraldada osa sellest jalakäijatele ja jalgratturitele. Eraldi kõnniteed ei ehitata.

“Me ei taha Tuule tänava efekti tekitada, aga natuke laiemaks teha küll,” selgitas Toomas Magus. Tuule tänaval nimelt on kergliiklejatele eraldatud lausa pool sõiduteest.

Samuti on Kudjapel plaanis olukorda, kus linna poolt tulevad autojuhid vasakpöördel sisenevad vastassuunavööndisse, parandada teekatte markeerimisega.

Pikemalt ei ole maanteeametil plaanis laiendusi Kudjape alevikus teha. “Praegu tulebki täpselt seesama kilomeeter. Seal lõppevad suured majad ära. Valgustus tuleb ka sinnasamasse välja. Vajadus edasi minna puudub,” ütles Toomas Magus.

Kudjape tänavavalgustusega on olnud mitmeid probleeme ning sealsed elanikud on avaldanud oma rahulolematust. Nüüd on Kaarma vald asja enda kätte võtnud. Senine valgustussüsteem oli vananenud ja suure elektrikulu tõttu lülitati see ööseks välja.

“Kõik, kõik, kõik on olemas, mis selle asja juures vähegi saab olla,” kirjeldas Kaarma valla arengu peaspetsialist Aare Saar uusi valgusteid. Teelõigule on planeeritud kolmkümmend viis 150 vatist valgustit 8-meetristel metallpostidel. Valgustid on säästusüsteemiga, mistõttu ei ole neid vaja ööseks välja lülitada nagu vanu. Lisaks plaanitakse kolme ülekäigurada koos valgustusega.

“15. augustiks peab kõik valmis olema,” sõnas Meelis Sarapuu ning väljendas siiralt lootust, et tööd ka selleks ajaks tehtud saavad.

Kudjapele viiva Pihtla tee ja Mereranna tee ohtliku ristmiku ümbertegemine jääb aga veel tulevikku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 711 korda, sh täna 1)