Roolijoodikuid tabati rohkem kui jaaniajal

Nädalavahetusel tabati Saare maakonnas kolme päevaga 64 korrarikkujat, kellest 16 tabati autoroolist joobes olekus, neist üheksal juhul alustati ka kriminaalmenetlust.

“Seegi on vaid jäämäe tipp – need, keda tabati. Kui palju neid veel tegelikkuses võis olla, ei julge mõeldagi,” kommenteeris Kuressaare politseijaoskonna menetlus- ja ennetusteenistuse vanem Meelis Juhandi, lisades, et hirmuäratav on asjaolu, et tegelikult mingit suurt rahvapidu maakonnas ei olnud, kui välja jätta ooperipäevad, kuid ikkagi oli n-ö tavakontrolli käigus nii suur joobes juhtide osakaal.

Märkimisväärne rikkumiste arvu fikseerimine võis olla tingitud ka nädalavahetuseks Saaremaale saabunud lisatööjõust. “Kolmel päeva väisas Saare maakonda Lääne prefektuuri liiklusjärelvalve talitus, selles tulenevalt ka politseijõudude suurem osakaal,” täpsustas Juhandi. Kuressaare politseijaoskonna enda välja pandud patrullide arv oli tavapärane.

Tuleval nädalavahetusel on lisapatrullid taas Saaremaal.

Möödunud nädalavahetusel tabatud seaduserikkujate arv on näiteks jaaniajaga võrreldes suurem. Jaanipidustuste nädalavahetusel tabati 49 rikkujat, neist neli roolijoodikut.

Juhandi sõnul Mototoober rikkumiste arvule kaasa ei aidanud, vaid üldiselt oli tegemist rahuliku üritusega, kuna Mototoober oli üsnagi kinnine üritus ja ega tsikli selga joobes olekus väga kiputa.

Eelolev nädalavahetus toob Mändjalga rannapeo, mis Juhandi sõnul hakkab Õlletoobri kohta üle võtma ja kindlasti on suur osa kohalikest politseijõududest selle üritusega seotud, samuti oodatakse saarele taas ka lisajõudu Pärnust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)