Vastukaja: Reformist, koolist ja jalgrattateest (14)

Eilse Saarte Hääle arvamusleheküljel lõpetab Jüri Saar oma kommentaari “Reformi ei otsusta vallajuhid” järgmise lõiguga: “Igaühel on õigus oma arvamusele, aga mina leian, et kui inimene võtab sõna kogukonna teemal, kus ta ei ela, võin ma tema seisukohtades kahelda”.

Väga õiged sõnad hr Saarelt, aga huvitav, miks ta ise oma sõnade järgi ei käitu?

Viimase 1,5 aasta jooksul, ükskõik, kus Pihtla vallavanem on sõna võtnud, arvustab ta naaberomavalitsuse volikogu otsust koolide ühendamise kohta. Eilses lehes informeerib ta avalikkust lausa jabura valega: “Kaarma pani kinni Kaarma kooli ja ehitab selle asemele nüüd 7 kilomeetrit jalgrattateed…”.

Valla koolivõrgu korrastamist, sealhulgas ka Kaarma kooli sulgemist, on kohalik kogukond arutanud ja kaalunud aastaid, on tehtud analüüse, kogukond on hinnanud erinevaid haridusvõrgu variante nii rahaliste kui ka muude kriteeriumite järgi. On peetud lugematu arv koosolekuid. Kogu selle eelneva töö tulemusel võttis kogukonna esinduskogu valdava häälteenamusega vastu otsuse jätkata vallas ühe põhikooliga ning see täielikult kaasajastada.

Mina ainult ei kahtle hr Saare sõnades, vaid konstateerin, et ta on täiesti valel teel. Kui üks kogukond on teinud enda jaoks raske ja olulise otsuse, siis ei ole eemalseisjate asi seda tagantjärele arvustada.

Noorema kolleegina soovitan hr Saarel oma populaar-suse tõstmiseks mitte teisi maha teha, vaid ikka ise pingutada oma valla edasise hea käekäigu nimel.

Lisaks eeltoodule ei ole ma ka haldusreformi teemal hr Saarega ühel nõul. Minu arvates ei pea me kohusetundlike ametnikena ootama, millal riik otsustab meie elukorralduse üle, vaid peame seda vajadusel ikka ise tegema.

Margus Mägi
Kaarma vallavanem

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 913 korda, sh täna 1)