Eesti kilu otsib turgu Jaapanis

Eesti traalpüügiühistu peab läbirääkimisi Jaapani kaubandusketiga, et varustada 600 kauplusega kaubaketti kilutoodetega.

Läbirääkimistest Jaapani kaubandusketiga informeeris põllumajandusministeeriumi Eesti Kalaliidu juhataja Valdur Noormägi, kes ühtlasi küsib ministeeriumilt toetust Eesti ettevõtete osalemiseks Kagu-Aasia regiooni tähtsaimal meresaaduste ja tehnoloogia messil, mis toimub järgmisel aastal Tokios. Selle aasta messidel Bostonis ja Brüsselis oli Noormägi kinnitusel Kagu-Aasia regiooni ärimeeste huvi Eestist pärit toodete vastu suur. Jaapan annab ca 20% maailma kalatoodangust, kuid impordib samas ligi 45% oma mereandide vajadusest.

Eesti kalurite liidu juhatuse esimees Mart Undrest ütles, et tema andmetel Saaremaa kalapüügiettevõtted Aasia suunal praegu ei tegutse. “Eks on proovitud lepinguid kaugemate partneritega ellu viia, aga seniajani suhteliselt edutult. On läinud mõned konteinerid üle ookeani erinevates suundades, aga kindel tarne sellest välja ei kujunenud,” rääkis Undrest.

Eesti kalurite liidu juhatuse esimees sõnas, et kalandusringkondades ei tekita kellegi suured plaanid elevust enne, kui koostöö on kestnud vähemalt paar aastat. “Jutud sellest, et kellelgi on siin või seal kohe-kohe sõlmimisel suurem leping, jätab enamuse seltskonda suhteliselt külmaks. Kõik on aastate jooksul näinud neid jutusuid ja võimalikke huvilisi, kes käivad isegi kohapeal, aga lõpuks ei vii see asi ikka kuhugi.”

Mart Undrest avaldas siiski lootust, et Eesti traalpüügiühistu turundustegevus Jaapanis kannab vilja, sest see võib tulevikus anda võimalusi ka Saare maakonna kaluritele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 305 korda, sh täna 1)