Üleskutse: Ootame teid loodusravi messile (1)

Loodusravi on üha rohkem keemiliste ravimite keskseks muutunud maailmas muutunud vägagi tervitatavaks vastukaaluks. Viimastel aastatel on selle pakutud võimalusi tutvustatud igal suvel ka Kuressaares – alternatiivravi vabaõhumessil.

Ootame teid tänasest pühapäevani osa saama kaheksandast loodusravi messist Kuressaares Mierzejewski tänaval.
Ürituse eesmärk on tutvustada huvilistele loodusravi, samuti teha koostööd spaade ja Kuressaare ettevõtetega.

Ettevõtmine on suunatud neile, kellele pakuvad huvi erinevad alternatiivmeditsiini harud ja looduslikud tervisetooted, terviseteemalised loengud, loodusravi ja profülaktika seansid. Ka seekordsel messil räägitakse kiviravi, energeetilise puhastuse, soolaravi, homöopaatia jm huvitavatel teemadel.

Wladislaw Mierzejewski rajas oma mudaravila (mis asus praeguse loodusravi messi territooriumil) 1876. aastal Peterburi ja Itaalia arhitektide juhendamisel. Ühtlasi rajas ta raudtee, et muda hobuvagonettidega Suurest lahest ravilasse transportida. 19. sajandi teisel poolel tegutses Kuressaares kokku kolm mudaraviasutust, nende patsientide arv kasvas pidevalt ning 1889. aastaks ulatus see 715 inimeseni. Suurelt osalt tulid nad Peterburist, Moskvast ja mujalt Venemaalt ning Balti provintsidest. 1900. aastal oli supelvõõraid 592 perekonda. Kuressaare mudaravilas käis oma jalga ravimas ka Soome marssal Carl Mannerheim (1867–1951), kes arvatavasti oli Roomassaare mudaravilas dr med Wladislaw Mierzejewski juures.

Kahjuks hävis Mierzejewski mudaravila Teise maailmasõja ajal. Sellele vaatamata soovime ka nüüd, kakssada aastat hiljem, jätkata sellel krundil looduslike ravimeetodite tutvustamist. Ootame rohket osavõttu Kuressaare loodusravimessist.

Saima Tišler
homöopaat, messi korraldaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 292 korda, sh täna 1)