Tauno Kangro jagab skulptuurinippe (1)

Tauno Kangro jagab skulptuurinippe

NOOR SKULPTOR: Tauno Kangro vaatab hoolega ühe oma õpilase, Susanna Lemmelä tööd. Foto: Sander Ilvest

Homseni on Kuressaares kuursaali pargiterrassil uudishimulikele vaatamiseks avatud Tauno Kangro skulptuurikursus ning näitusel on väljas ka valimik tema töödest.

“Kunst on selline asi, mida võib teha iga inimene alates kolmeaastasest, kui ta enam plastiliini suhu ei pane, kuni saja aastani välja,” selgitas Tauno Kangro õhinal. Kuigi tavaliselt korraldab ta ühepäevaseid töötubasid, siis sel korral kestab kursus terve nädala ning osavõtjatel on võimalus saada väga palju kogemusi.

Skulptuurikursus on Saaremaal osaliselt seoses ooperipäevadega. Klarika Sander korraldab siin soomlastele keelekursust, millele on aja jooksul lisandunud mitmeid asju nagu jooga, loengud ja nüüd ka skulptuurikursus.

Iga päev on algajatel skulptoritel uus teema. Esimesel päeval tuli hakkama saada ühefiguurilise skulptuuriga, teisel oli looma ja linnu teema ja kolmandal kahefiguuriline teos. Tulemas on veel portreede joonistamine ning viimasel päeval on vaja valmis teha fantaasiatöö.

Kangro annab teema ette ning innustab siis kõiki ise mõtlema. Samas teeb ta töid kaasa, näitab, kuidas karkassi teha ning aitab fikseerida kujud metallalustel. Uhkelt eksponeeris ta endatehtud ronka, kuigi pidi tõdema: “Nende tööd on isegi paremad.”

“Väga hea grupp on. Olen ise väga väga positiivselt üllatunud. Eelmine aasta oli hea, kui esimest korda tegime, aga sel aastal on ikka tõsiselt parem. Väga hea tase,” kiitis Tauno Kangro oma õpilasi.

Igale tööle kirjutab ta ka enda poolt mingisuguse märkuse, mida ta küll nimetab hindeks, kuid seda see ei ole: “Ma panen suhtumise kirja. Hinne on pigem koolilaste värk.”

“Eks me planeerime järgmine aasta ka tulla,” sõnas Tauno Kangro skulptuuristuudio galerist Pille Mägila.

Kõiki kursusel tehtud töid on võimalik vaadata laupäeval kella kuuest Veski trahteris avataval näitusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 377 korda, sh täna 1)