Ruhnu tunneb puudust Läti turistidest

Varem lätlaste poolt aktiivselt külastamist leidnud Ruhnu saar on sel suvel lõunanaabrite poolt justkui ära unustatud.

“Ükski lätlane ei ole sel aastal isegi mitte helistanud,” ütles majutamisega tegeleva Lääne-Bullersi Talu perenaine Ariina Kollom. Seevastu Mandri-Eestist on tema sõnul nii palju tahtjaid, et ei jõua kõiki isegi ära majutada.

Aastaid lätlasi võõrustanud OÜ Liise Talu omanik Luise Maria Jõers ütles, et kui tavaliselt olid lõunanaabrid neil igapäevased kliendid, siis sel aastal puudub lätlastel huvi Ruhnu vastu täielikult. “Kas on seal majanduslik olukord meist veel raskem või on põhjus ka selles, et üks laev läks neil seal katki,” pakkus Jõers, kelle töökoormus on lätlaste ärajäämise tõttu tunduvalt langenud.

Teenuse parandamiseks muretses Liise talu sel kevadel oma söögimajale Leaderi toetusega uue köögisisutuse ja parandas söögimaja elektrivarustust. “Varem oli koormus nii suur, et kogu aeg lõi korgid välja ja vahel jooksin potiga koju keetma, et saaks ikka õigeks ajaks valmis,” rääkis Jõers.

Lätist paaril viimasel aastal tellimusreise Ruhnu organiseerinud jahtlaeva Palsa omanik Lauris Karlsons kinnitas Saarte Häälele, et lätlased pole Ruhnut sugugi unustanud ning saarele sõita soovitakse endiselt. Tänavu peaksid mõned reisid Lätist Ruhnu toimuma suve lõpupoole. Varem ei anna neid kuidagi korraldada, kuna seni on olnud palju soovijaid, kes on tahtnud hoopis Gotlandile seilata, mistõttu need reisid tuleb nüüd enne ära teha.

Eraldi teema on Karlsonsi sõnul see, et Ruhnu sadam olevat küllaltki kallis. “See on Palsa jaoks väga kulukas, kuid ma usun küll, et augustis mõned reisid tulevad, sest väga paljud inimesed ikkagi tahavad tulla,” sõnas Lauris Karlsons. Ta lisas, et mis puutub tulevasse aastasse, siis tuleb hinna osas veel läbi rääkida, kuid tema on kindlasti seda meelt, et edaspidigi võiksid reisid Ruhnu toimuda.

Ain Lember, Kertu Kalmus

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 279 korda, sh täna 1)