Renna Järvalt kandis olümpiatuld rõõmupisarad silmis (3)

Renna Järvalt kandis olümpiatuld rõõmupisarad silmis

LIIGUTATUD TÕRVIKUKADJA: Alati naerusuise Renna Järvalti huulilt ei kadunud naeratus ka olümpiatuld kandes korrakski. Fotol Evelin Ilvesele käeplaksu löömas. Foto: Andres Putting/ Delfi

Eile pärastlõunal sai Kärlalt pärit Renna Järvalt Inglismaal Sandgate’is Londoni olümpiatule enda kätesse ning kandis selle ühekorraga naerusuiselt ja pisarsilmil edasi järgmise tõrvikuhoidjani.

BBC otseülekande kohaselt jõudis olümpiatuli Renna Järvalti käes olevasse tõrvikusse Eesti aja järgi kell 15.43. Tule tõi temani Lätis tuntud kokk Martinš Ritinš. Saarlannat tutvustas BBC kui üht suurimat Tallinna jooksuürituste hinge.

12 tundi enne “tõrvikujooksu” tunnistas Renna Järvalt Delfile, et tundis end ärevalt ning ääretult emotsioonirikkalt. Ta tõdes, et kuna igasugune emotsioonide väljendus oli tõrvikukandjatele lubatud, siis kavatses ta eestlaste rõõmustamiseks kindlasti midagi välja mõtelda. Nagu jooksu otseülekanne tõendas, pidas saarlanna sõna.

Oma 300-meetrisel jooksulõigul paistis Renna Järvalt silma sellega, et andis tõrvikule suud, lõi jooksuraja ääres kaasaelavale Evelin Ilvesele patsu ning tegi vahetult enne olümpiatule üle andmist järgmisena jooksnud inglase Andrew Farmiloega tõrvikute välkudes ühe lustaka tantsutiiru.

Saarte Häälele kinnitas ta vahetult pärast olümpiatule kandmist, et tõrvikut kanda oli tema jaoks tohutult suur au. “See oli väga-väga võimas, ma arvan, et elus saab midagi sellist kogeda vaid korra. Ma ei tea, kas sellist võimsat emotsiooni saab veel tunda,” sõnas Renna Järvalt. Ta tunnistas, et tegelikult ta ei saagi selle joostud 300 meetri kohta öelda, et need meeldejäävad olid. Seda aga vaid seepärast, et emotsioon oli lihtsalt liialt tugev. “Ma lubasin endale enne jooksu, et nutma ma küll ei puhke, sest olen piisavalt tugev, aga nii kui mulle tõrvik ulatati, olid pisarad silmis. Ma arvan, see räägib juba enda eest,” tähendas ta.

Lisaks Järvaltile olid Eestist tõrvikut kandmas ka Evelin Ilves ning Jaanus Kala. Renna Järvalt valiti olümpiajooksule Eesti olümpiakomitee ja Samsung Electronicsi ühise kampaania kaudu.

Londoni olümpiamängude tuli süüdati 10. mail Olümposel ning Inglismaa pinnale jõudis see 19. mail. Seal läbib see ühtekokku 8000 kandja käes 70 päeva jooksul 13 000 kilomeetrit.

Londoni olümpiamängud avatakse tuleva nädala reedel, 27. juulil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 846 korda, sh täna 1)