Mototoober: neile, kes jalaga käiku vahetavad

20.–22. juulil Karujärvel toimuvale motomeeste kokkutulekule Mototoober 2012 annavad korraldajad viimast lihvi, osalejaid oodatakse kokkutulekule sama palju kui mullu.

Mototoobri peakorraldaja Erki Evestus ütles Saarte Häälele, et viimaste korralduslike otsade kokkutõmbamine käib täie hooga. Üritust on reklaamitud ka välismaa motosõpradele ning osalejate arvu poolest ei soovi korraldajad olla kehvemad kui eelmisel aastal. “Kui osalejaid on üle 500 ja mootorrattaid paraadil paarsada, siis on hästi,” sõnas Evestus.

Mototoobriliste paraad algab reedel kell 17.30 Kuressaare Tori abaja (Meri spaa) parklast, kust suundutakse Tallinna tänavale, Smuuli tänavale, Kihelkonna maantee ristmikule Kellamäel ning sealt edasi juba rahvusvahelise seltskonna laagripaika Karujärvele.

“Kõik paraadil osalejad on kiitnud saarlaste sõbralikku suhtumist, lehvitatakse palju. Vanemad mehed on tee äärde vedanud paraadile oma vanad motikad,” meenutab Evestus varasemate aastate publiku sooja vastuvõttu. Lisaks paneb Evestus inimestele südamele, et eriti maapiirkondades hoitaks oma koerad ketis, kuna sõiduteele jooksvad loomad võivad kolonnis sõitvatele mototoobrilistele põhjustada liiklusohtliku olukorra.

Mototoobrilised on kogu Karujärve kämpingu reserveerinud reedeks ja laupäevaks, mõlemal päeval tehakse lõket, mängitakse rahvuslikke mänge, tutvustatakse Saaremaad. Laagrist ei puudu kohalikud taidlejad, erinevad bändid ja Saaremaine söök-jook. Südasuvised vihmased ilmad mototoobrilisi aga ei heiduta. “Vihmasadu on neile, kes autoga sõidavad, mootorrattureid vihm ei sega,” sõnas Evestus, lisades vana hea tarkuse ilmade kohta: “Neid mehi ilm ei heiduta – pole halba ilma, on halb varustus.”

Kokkutuleku peamiseks eesmärgiks peab Evestus seda, et vanad sõbrad üle ilma saavad kokku ja tutvuvad Saaremaaga. Osalejaid on Soomest, Rootsist, Norrast, Ukrainast, Venemaalt, Lätist, Leedust ja loomulikult Eestist. “Meil on klubil Mototoobriga selline suhe, et mingisugust kasumit me ei aja taga,” märkis Evestus, lisades, et korraldajad peavad oluliseks, et kõigil, kes tulevad Saaremaale, oleks hea olla ja et järgmisel aastal uuesti tuldaks. Mototoobrilistele on mõeldud ka eripraam, mis väljub nii Virtsust 20. juulil kui Kuivastust 22. juulil kell 15.15.

Erki Evestus lisab, et Karujärvel on tegemist ainult mootorratturite üritusega ehk siis neile, kes mootorrattal ikka jalaga käiku vahetavad. “Kui mootorratast pole, siis pole üritusele asja,” märkis Evestus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 642 korda, sh täna 1)