Sepad osalevad populaarsel messil

OÜ Saaremaa Sepad osalevad septembrikuu keskel Soomes populaarsel Habitare messil. Mullu oli Soome esinduslikumal mööbli-, sisekujunduse ja disainimessil vaatamiseks 584 eksponenti. Helsingi messikeskuses aset leidnud Habitare messi külastas mullu 69 300 külastajat.

OÜ Saaremaa Sepad juht Andres Ella ütles, et ettevõtte toodangust ekspordiks minev kogus ei ole küll suur, kuid sellest kaalukam osa läheb Soome. “Ehitussepis on ikkagi see, mis praegu kaubaks läheb nii Eestis kui välismaal. Kultuuriliselt on ju Soome meiega suhteliselt sarnane, eks seepärast oskavad nemad meie tööd ja loomingut ka paremini hinnata. Tänu sellele nad meie tehtud sepiseid ostavadki,” nentis Andres Ella.

Saaremaa sepad tutvustavad Habitare messil oma toodangut 42 ruutmeetril. “Läheme messile kogu oma valikuga. Võib-olla teeme mõned asjad ka ekstra messi jaoks. Võtame asja väga põhjalikult. Teeme seda turu laiendamise eesmärgil,” märkis Ella.

OÜ-l Saaremaa Sepad on praegu Tallinnas kaks kauplust. Müügipunkt on ka Saiklas, kus Saaremaa sepad rauda taovad. Andres Ella sõnul on klientide tarbimisharjumised muutunud.

“Luksuslikke ja eksklusiivseid asju ostetakse vähem. Mõningaid tarbeesemeid võetakse selle võrra rohkem. 500 mm pikkused uksehinged on kõige kuumem kaup. Puudekorv on samuti minev toode. Mitmesuguste riidevarnade vastu tuntakse ka huvi,” teavitas firmajuht.

Saaremaa sepad võtavad vastu ka eritellimusi. “Eritellimus pakub sepale alati rõõmu. Selle valmistamisel saab ta näidata oma loomingulisust,” tõi Andres Ella esile sepatöö loomingulise külje.

EAS-ilt sai OÜ Saaremaa Sepad messile sõiduks toetust 3454 eurot. Messil osalemine läheb firmale maksma 11 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 327 korda, sh täna 1)