Kuidas me sirtakit tantsisime

Jaanilaupäeva vihmasel, tuulisel ja külmal hilisõhtul alustas naisrahvatantsurühm Sõlus reisi päikeselisse ja kuuma Kreekasse. Sõidu ajendiks oli Eesti Europeade komitee vahendatud rahvatantsufestival Kreeka linnas Nafpaktoses.

Peale meie kuulusid reisiseltskonda kaks segarahvatantsu- ja kolm naisrühma Tartust ja Nõost ning Väägvere kapell, kokku sadakond reisi- ja tantsuhuvilist kahes bussis.

Esimene peatus Kreekas oli Kalambakas, mille lähedal asuvad Meteora kloostrid. Külastasime 24 kloostrist kolme . Mööda käänulisi ja järske teid jõudsime Nafpaktosesse Korintose lahe kaldal. Järgmised kolm päeva veetsime ekskurseerides, rannas suvitades ja muidugi tantsides. Õnneks olid esinemised sätitud õhtule, kui temperatuur 30 kraadile langes.

Kontsert koosnes mõlemale bussirahvale pooletunnisest kavast, mille vahel esinesid kohalikud tantsugrupid. Saime näha nii ehedat rahvatantsu kui ka alles 1964. aastal sündinud ja väga populaarseks saanud sirtakit, mille samme meile ühel hommikul hotelli lähedal haljasalal tutvustati ja õpetati.

Esinemised toimusid kahes linnas – Zacharos ja Astakoses.
Iga reisiga kogeb palju uut, osa Euroopast muutus jälle lähedasemaks. Loodame, et meiegi oma tantsudega kreeklastele rõõmu pakkusime.

Lõpetuseks täname Leisi vallavalitsust, kes meie reisi toetas ja meie oma bussijuhti Madist, kes meid alati õigeaegselt ja kiiresti Saaremaal sõidutas.

Airi Toompuu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)