Ettevõtjad tänasid Afganistanis käinuid (4)

Ekesparre Residentsis toimus eelmisel reedel tänuüritus maikuus Afganistanist naasnud Estcoy-13 jalaväekompaniile, kuhu kuulus kaheksa saarlast.

Estcoy-13 jalaväekompanii ülema kapten Kaido Kivistiku arvates oli tegemist äärmiselt tänuväärse sündmusega. Tema sõnul korraldatakse taolisi üritusi igal pool üle maailma ning seda just taolistes väikestes piirkonnakeskustes nagu Kuressaare.

“Rõõm näha, et viimaste aastate jooksul hakkab sarnane liikumine hoogu ja jõudu koguma ka Eestis ja tsiviilühiskond märkab sõdurit – kajastatakse nende tegemisi ja seda rasket tööd, mida nad igapäevaselt teevad,” ütles Kaido Kivistik Saarte Häälele.

Üritusel vaadati meenutuseks sõdurite tegemistest valminud filmi, lisaks jagati välja Sõdurilehe erinumber, mis samuti pühendatud Helmandi provintsis NATO sõjalisel operatsioonil käinud meestele.

Lisaks sõduritele tänati ka nende emasid – tegemist oli rõhuasetusega, mis kapten Kivistiku arvates oli väga õigesti paigutatud.

“Ma olen alati rõhutanud oma meeste hulgas üht sõduriperekonda, kust on sirgunud neli kaitseväe allohvitseri,” rääkis Kivistik. “Tolle ema peale mõeldes ma hakkasin mõtlema, et tegelikult on igal emal väga keeruline ning me peaksime neid tunnustama.”

Afganistanis teeninud kaitseväe teabeohvitseri kapten Evert Paasi sõnul on arvamusuuringutele tuginedes toetus sõduritele Eesti ühiskonnas suhteliselt kõrge. Samas loodab Paas, et sõdurite vaatenurk sellele asjale paraneb samuti ja jõuab samale protsendile nagu ühiskonnas tervikuna. Reedene tänuüritus on sellele heaks alguseks.

Sõduritele ning nende emadele korraldas vastuvõtu Ekesparre Residentsi valitseja Adam Tamjärv, lisaks olid ürituse toimumisele õla alla pannud Arensburg SPA ning Saaremaa Kunstistuudio.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 527 korda, sh täna 1)