Aste põhikooli ehituse riigihanke võitis AS Tesman

Kaarma vallavalitsus kuulutas eile Aste põhikooli projekteerimis- ja ehitustööde riigihanke võitjaks AS-i Tesman, ehitustöödega loodetakse alustada sügisel.

Ehitustöödeks esitati neli pakkumust, millest vastavaks tunnistati kolm. Hilisemale võitjale AS-ile Tesman esitas Kaarma vallavalitsus teabepäringu põhjendamatult madala maksumuse kohta, millele pakkuja omapoolse selgituse esitas.

“Tesman kinnitas oma vastuses, et on pakkumuse koos partneritega (eritööde ja projekteerimise osas) põhjalikult läbi arvutanud ja projekteerinud (eskiisi tasandil) lähtuvalt meie lähteülesandest ja esitatud hankedokumentidest,” teatas Kaarma vallavanem Margus Mägi Saarte Häälele.

Mägi sõnul oli Tesmani hinnapakkumise suuruseks 1,34 miljonit eurot. Koolihoone lõplik maksumus selgub aga projekteerimise käigus. Praeguse hinnapakkumise aluseks oli valla poolt etteantud ruumiprogramm, mis täpsustub eelprojekti koostamisel.

AS-i Tesman juht Lembit Soe loodab, et ehitustöödega alustatakse sügisel, septembris-oktoobris.

Aste uus põhikoolihoone tuleb vana koolimaja asukohale. Aste vanas koolimajas toimus 29. aprillil põleng, milles sai raskemalt kahjustada kaks klassiruumi. Teised ruumid said tahma- ja veekahjustusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 354 korda, sh täna 1)