Teateid tindirindelt: Eksinud karu ja telefonisõltlane

Aga mul käisid hiljuti sõbrad külas. Päris sõbrad ja päris elus. Täitsa keset Saaremaad, kohas nimega “keegi-ei-tea-ja-pole-käinud”. Pakkusin neile sauna, õlut, šašlõkki ja otse peenralt korjatud maasikaid. Selle peale ütles mu armas sõber: “Sul on siin halb netiühendus.”

Tuleb patt omaks võtta, internet meile tõesti hästi ei levi, aga tähtsamad toimetused saab ära teha. Või noh, mis need tähtsad toimetused siis ikka on, mida maal olles tegema peaks. Ilmselt ei ole tänapäeva inimese jaoks tasuta linnulaulu kuulamine piisav alternatiiv netis kassipiltide jagamisele ja porno allalaadimisele. Ja kui on, siis tuleb sellest kindlasti “apdeidina” teada anda: “Kuulan linnulaulu at Saaremaa, Estonia”.

Kui arvutid on juba pikki aastaid inimesi kodus kinni hoidnud, siis nüüd saavad internetiorjad oma pimedatest urgastest välja roomata ja ka vabas õhus online olla. Telefon võimaldab teada anda, kus ma olen, mida söön ja kellega ma seda teen. Tundub täiesti normaalne, et vabaõhukontserdi ajal “laigid” salaja kellegi kommentaari, keda sa vist korra näinud oled (Facebooki kasutajad mõistavad, vabandan teiste ees veidra keelekasutuse pärast).

Nii õpetab tehnoloogia areng meile aina uusi rumalusi, käitumismalle ja kombeid. Varsti saab see, mis täna on uus ja eile oli hullumeelne, juba homme vältimatuks. Nii nagu võimalus igal hetkel kellelegi helistada on saanud põhiõiguseks, saab peagi ka õigus igal hetkel mobiilselt värskeid uudiseid lugeda või sotsiaalvõrgustikus oma humoorikaid kommentaare jagada iseenesestmõistetavaks.

Loomulikult avab see palju uusi võimalusi, muudab elu mugavamaks ja info kättesaadavamaks. Nutitelefoni omanikuna tunnen seda ka ise. Võimalus igal hetkel kätte saada oodatud meil või GPS-i abil teeselda, et ma ei ole tegelikult Tallinnas ära eksinud, on ääretult mõnus. Kuid see on võimalus, mitte kohustus. Kurb on vaadata, kuidas inimesed tänaval vastu elektriposte kõnnivad, kuna samal ajal oli vaja Facebooki staatust muuta. Californias oleks mees linna ära eksinud karule peaaegu otsa kõndinud, kuna oli oma telefoniga lähisuhtes. Et sellestki on internetiavarustes video olemas, saavad ka piknikul olijad seda oma nutitelefonidest vaadata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)