Soomlased ostavad jätkuvalt Kuressaares suvekortereid (2)

Uus Maa kinnisvarabüroo juunikuu turuülevaate andmeil toimus Kuressaares läinud kuul ühtekokku 14 kinnisvaraobjekti ostu-müügitehingut.

Nii maikuu kui ka 2011. aasta juuniga võrreldes langes tehinguaktiivsus maa-ameti andmete põhjal võrdselt 30 protsenti. Müüdud korterite hulk kerkis Kuressaares maiga võrreldes ühe tehingu võrra 12 peale. Ruutmeetri keskmine mediaanhind langes aga 2,6 protsendi ulatuses, 745 euro tasemele. Aastaga on hind kerkinud siiski 25,8 protsenti.

Korteriturg on Uus Maa andmeil Kuressaares suvine. Kõige enam otsitakse just kortereid puhkamiseks ning seejuures paistavad traditsiooniliselt silma soomlased. Pakkumiste hulk on aga jäänud stabiilseks.

Teine lugu on Kuressaare eramuturuga, mis kinnisvarabüroo andmeil sisuliselt seisab. Pakkumisi oluliselt juurde tulnud ei ole, ostjad aga ootavad hinna langemist või uusi soodsamaid pakkumisi. Siiski müüdi läinud kuul Kuressaares üks hoonestatud elamumaa.

Maa-ameti andmetel toimus juunis üle Eesti 3028 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis tähendab maiga võrreldes 13,2-protsendilist langust. 2011. aasta juuniga võrreldes kerkis tehingute hulk aga 10,5 protsenti.

Tehingute rahalise mahu poolest oli juuni keskmisel tasemel kuu. Kokku müüdi kinnisvara 132,68 miljoni euro eest. Maiga võrreldes langes rahaline kogumaht 6,5 protsenti, kuid aastaga kerkis see jällegi 11,5 protsenti.

Korterite hinnad tõusid enamikus vaadeldavatest linnadest, langesid aga Tallinnas, Kuressaares, Viljandis ja Haapsalus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 649 korda, sh täna 1)