Ooperiartistid saabusid ajaloo suurima lennukiga (2)

Ooperiartistid saabusid ajaloo suurima lennukiga

TERE TULEMAST: Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten tervitab “Sevilla habemeajaja” Rosinat ehk Karina Grigoryani. Leiteni taga seisvad Marika Pärk ja Arne Mikk rõõmustavad moskvalaste saabumise üle. Foto: Sander Ilvest

Moskva teatri Helikon artistid saabusid ooperipäevadele suurima õhulaevaga, mis seni Kuressaare lennuväljal maandunud.

Moskva Vnukovo lennujaamast otse Saaremaale lennanud kompanii UTairi Boeing 737-400 maandus pühapäeva pärastlõunal Roomassaares plaanitust poolteist tundi hiljem, pardal ca 150-liikmeline Helikoni trupp.

“Seni on see kõige suurem ja kõige suurema reisijate arvuga lennuk,” kinnitas Kuressaare lennujaama direktor Mati Tang (fotol), kes oli tulnud külalisi vastu võtma koos festivali korraldajate ja ajakirjanikega.

“Neid Boeinguid on siin varemgi käinud, aga nii suurt, kus pardal üle 140 koha, ei ole. Järgmine kord ootame sama suurt lennukit laupäeval – samale seltskonnale järele.”

Tangu sõnul on Roomassaare lennurada nii suurte lennukite vastuvõtmiseks piisavalt pikk. “Raja laius aga ei ole piisav, et sellised lennud saaksid aastaringselt toimuda,” tõdes lennujaama direktor. “Selleks peaks rada olema 45 meetri laiune. Talvel, kui on kehvemad ilmastikutingimused, võib praegune laius – 30 meetrit – piiravaks saada.”

Hõiskasid ja laulsid

Veel liikuva lennuki aknaist vastutulnuile tervituseks lehvitanud seltskond väljus õhulaevast ülevas tujus – hõisates ja lauldes. Külalistele tervituseks mänginud Kuressaare linnaorkester pälvis saabujailt “Braavo!”-hüüdeid ja valju aplausi. Ühispildid tehtud, ümbrust uudistatud ja mälestuseks jäädvustatud, liikusid tulijad lennujaamahoone passikontrolli.

Helikoni teatri kunstiline juht Dmitri Bertman nimetas õhureisi suurepäraseks: “Laulsime kogu tee – aariaid, koorilaule, soovisime Eestile lauldes pikka iga.”

Mehe sõnul on pisut kummaline tunne maanduda nii suures lennukis nii väikeses lennujaamas. “Kui hakkasime maanduma, tulid inimesed oma väikestest majakestest välja ja lehvitasid meile,” rääkis ta.

Bertmani andmeil oli lennuki poolteist tundi hilisema saabumise põhjus Moskva lennujaama suur koormus.

Eestisse armunud

Helikoni teatrit juhtiva mehe sõnul ootab truppi ees tööd täis nädal. “Tulime siia rõõmuga – iga meie teatri artist on Eesti propagandist, me kõik oleme Eestisse armunud.”

Bertman kinnitas, et Helikoni rahvas püüab oma Saaremaa-reisist võtta parima – jalutada, vaatamisväärsustega tutvuda, spaas pakutavat massaaži ja kohalikku toitu nautida. “Eriti kalatoidud on Eestis suurepärased,” leidis ta.

“Uurisin internetist ja see, mida nägin, meeldis mulle: fotod siinseist maastikest, loodusest, meie hotell (spaahotell Rüütli – toim), ooperimaja,” ütles Saarte Häälele Karina Grigoryan, kes astub lavastuses “Sevilla habemeajaja” üles naispeategelase Rosina rollis. Varem Tallinnas käinud Grigoryan iseloomustas eestlasi sooja ja sõbraliku rahvana. “Mul jääb piisavalt päevi, et puhata ja Saaremaal ringi vaadata,” lausus naine.

Helikon kostitab festivalipublikut maailma ooperiliteratuuri klassikasse kuuluvate teoste, Mussorgski “Boriss Godunovi” ja Rossini “Sevilla habemeajajaga”, ent ka tänapäeva ooperit esindava teosega “Rasputin”, mille autor on ameeriklane Jay Reise.

“Jay Reise tuleb isiklikult Saaremaale, oma ooperi ettekannet vaatama,” kinnitas Dmitri Bertman.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 570 korda, sh täna 1)