Kiikinguvõistlejad trotsisid halba ilma

Kaarma vallas Kungla külas toimusid eelmisel laupäeval seitsmendad Saaremaa lahtised kiikingumeistrivõistlused, milles olid edukad siiski mandri sportlased.

Tõele au andes tuleb öelda, et üritusel osales vaid üks saarlane, kuid tema tulemust kirja ei saanud. Küll aga võis protokollidest leida kahe Saksamaa esindaja nime.

Võistluse ühe korraldaja Raimo Merekivi sõnul võib üritusega siiski rahule jääda, sest kohal olid päris mitmed Eesti tipptegijad ning ka publikut oli tipphetkedel saja ringis.

“Meeste rekordid jäid kahjuks püstitamata, kuna ilmataat just meeste võistluse hakul tohutult kõva tuule ja vihmasaju valla lasi,” ütles Merekivi Saarte Häälele. “Lausa kuus meest ei saanud üle oma algkõrgusest, kuigi nende rekordid on tervelt meetrijagu kõrgemad kui algkõrgus oli.”

Kuni 16-aastaste neidude ja noormeeste seas võidutsesid Pärnu klubi Vabariigi Võllimees esindajad, vastavalt 13-aastane Elerin Rajamäe ning 15-aastane Kristofer Paulberg.

Sama klubi oli edukas ka meesteklassis, kus triumfeeris Aigar Hansen, kiikudes üle võlli 6,53 meetri pikkuste aistega. Naiste võistlusklassi võit läks Tartu Kiva-Kiikingu esindajale Sille Straussile – tema kiikus 5,24 meetri pikkuste aistega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 251 korda, sh täna 1)