Pidula talgupäeva märksõnaks ohutus (11)

Möödunud nädala laupäeval, 7. juulil toimus Kihelkonna vallas Kallaste külas, mis rohkem tuntud küll Pidula külana, kohalike elanike eestvedamisel talgupäev nimega “Suur ohutuspäev”.

Ühistööna valmistati veeohutuse infotahvel, mis koos päästerõngaga paigaldati päeva lõpuks Pidula randa. Infotahvlilt saab näha enda asukohta, lugeda soovitusi rannas viibimiseks ja saada tegevusjuhiseid hädaolukorraks. Loodame, et päästerõngas ei lähe “jalutama”, vaid on oma kohal ja alati kasutamiseks valmis.

Talgupäeva korraldas MTÜ Pidula Rand. Üritusest võtsid osa MTÜ Pidula Selts liikmed, MTÜ Pidula Rand liikmed ja vaprad külalised Tallinnast. Kokku osales 12 inimest.

MTÜ- Pidula Rand on liikmeid tänase seisuga kokku 21. Ühingu põhikirjalised eesmärgid on Kallaste küla avalikku supelranda puhke- ja virgestusmaa rajamine ning selle loodussõbralik hoidmine ja hooldamine, sportimisvõimaluste loomine ning arendamine Kallaste külas, külaelu arendamine, Pidula ja Kallaste küla atraktiivsuse tõstmine ning külakeskuse loomine.

Kohalike elanike ja valla toel loodab ühendus käesoleval aastal jõuda detailplaneeringu koostamiseni, et võtta juba üldplaneeringus ettenähtud maa-ala sihtotstarbeliselt kasutusele ning pakkuda Lääne-Saaremaal esimest korrastatud supelranda.

Ardon Kaerma
MTÜ Pidula Rand juhatuse esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 574 korda, sh täna 1)