56 saarlast võeti püssi alla (1)

Sel nädalal alustas ajateenistust 56 Saaremaa noormeest, kes kaitseressursside ameti andmeil asusid teenistusse peamiselt Vahipataljoni ja 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni. Mõned noormehed asusid aga ka teenistusse mereväebaasis, Kuperjanovi jalaväepataljonis, pioneeripataljonis ning staabi- ja sidepataljonis.

Kaitseressursside ameti avalike suhete nõuniku Marke Teppori sõnul avaldas sel nädalal püssi alla võetutest ise soovi teenistusse asuda 18 saarlast, mis on ligi kolmandik Saare maakonnast ajateenistusse kutsututest.
Seevastu mitteilmunud saarlasi oli Teppori kinnitusel kaks ning mitteilmumiseks loetud juhtudel algatatakse kutsealuste suhtes väärteomenetlus, mille käigus võib noormeest oodata trahv kuni 1200 eurot.

Kahjuks puudub kaitseressursside ametil ülevaade ajateenija väljaõpet läbivatest naistest ning sestap ei osatud ka kaitseressursside ametist öelda, kas mõni kange saare neidis tänavu sõdurisaapad jalga tõmbas.

“Praegu veel kehtiv, 2000. aastast pärinev kaitseväeteenistuse seadus käsitleb ajateenijatena vaid meesterahvaid,” täpsustas avalike suhete nõunik, lisades, et ehkki mitmed naised on läbinud kaitseväes ajateenija väljaõppe, on võimalus seda teha sõltunud konkreetsete väeosade võimalustest ja väeosa ülemate otsusest.

Seaduslikku alust naistel ajateenistuse läbimiseks seni pole ning nad pole olnud ajateenijad kaitseväeteenistuse seaduse mõttes koos seadusest tulenevate õiguste ja kohustustega.

“Olukorda muudab uus, järgmise aasta aprillis kehtima hakkav kaitseväeteenistuse seadus, mis muuhulgas reguleerib ka naiste ajateenistusse asumist,” selgitas Teppor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 598 korda, sh täna 1)